Gazete Emek- Adana Kozan’da yaşayan Halis Serbest tarafından öldürülen sanatçı Bergen'in hayatını anlatan ve uzun süredir merakla beklenen 'Bergen' filmi, 4 Mart’ta izleyiciyle buluştu. Film, yayınlandığı ilk andan itibaren gündem olurken; Halis Serbest’in yaşadığı Kozan ilçesinde de vizyona girdiği, ancak sonradan kaldırıldığı iddia edildi. Söz konusu iddia, Belediye Başkanı Kazım Özgan tarafından yalanlandı. Filmin ilçede henüz vizyona girmediğini ancak sinema yöneticilerinin yayınlanması için rezervasyon yaptırmış olabileceğini söyleyen Kazım Özgan, Bergen filminin şiddet içerdiğini bu nedenle yayınlanmasına izin vermeyeceğini söyledi.

 

 

 

 

FARAH ZEYNEP ABDULLAH’TAN ÖZGAN’A YANIT

 

Özgan’ın açıklamaları sosyal medyada tepkiyle karşılanırken; söz konusu ifadelere, Bergen filminin başrolü Farah Zeynep Abdullah’tan yanıt geldi.

 

Sosyal medya Twitter hesabından Özgan’ın açıklamalarını alıntılayan Abdullah, Özgan’a ‘IQ testi’ gönderdi. Ünlü oyuncu, paylaşımına Özgan’ı da etiketledi. Abdullah’ın paylaşımı kısa sürede yüzlerce beğeni aldı.


KAZIM ÖZGAN’DAN IQ TESTİ YANITI

 

Farah Zeynep Abdullah’ın IQ testi paylaşımına yanıt veren Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, TELE1’den Esma Yapıcı’ya konuştu. “Yalancının… Ne diyeyim ben? Öyle bir şey mi atmış bana? Hiç kaale almıyorum. Kendine yakışanı yapmış” ifadelerini kullanan Özgan, şunları söyledi:

 

“Bence burada ticari bir kaygı hissediyorum. Filmle ilgili ticari bir kaygı. Biz vizyona sokmadık. Satın almadık para yatırmadık. Bize baskı yapmanın gereği var mı ya? Bizim şu an devam eden bir projemiz var. Tabii ki katledilmiştir ben de üzülürüm ama bu şekilde yansıtmak doğru değil. Kesinlikle bunun dışında bir şey yok. İlerde bu projemiz biter, değerlendiririz. İlber Hoca’yı da, Levent Kırca’yı getirdim ben buraya…”