Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe’de 3. İsmail Kartal dönemi başlıyor… 1 Temmuz’da topbaşı yapacak olan sarı-lacivertli ekip, Kartal ile sözleşme imzaladığını duyurdu.

Dönüş biletini erkene alıp İstanbul’a gelen 62 yaşındaki İsmail Kartal, Fenerbahçe’ye 1 yıllık imza attı.

FENERBAHÇE’DEN RESMİ AÇIKLAMA

Fenerbahçe Kulübü, Kartal’ın İstanbul’a gelmesinden saatler sonra resmi siteden anlaşmayı duyurdu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Fenerbahçemize hem futbolcu hem de teknik direktör olarak hizmet eden ve en zor dönemlerde camiamızın bir neferi olarak hiçbir sorumluluktan kaçınmayan İsmail Kartal Hocamız ile 2023-2024 sezonu için bir yıllık anlaşmaya varılmıştır.

İsmail Kartal, Fenerbahçe kariyerini bu sezon yarışacağımız tüm kulvarlarda kupalar kazanarak taçlandırmak için, yeniden Çubuklu’nun başına geçiyor.

Yuvana hoş geldin FENERBAHÇE'NİN NEFERİ”

2 SEZONDA DA İKİNCİ OLMUŞTU

2014-2015 ve 2021-2022 sezonlarının ardından yeniden Fenerbahçe’de görev alacak. Fenerbahçe, deneyimli teknik adam yönetiminde iki sezonu da Süper Lig’de ikinci sırada tamamlamıştı.

Fenerbahçe, son yıllardaki en iyi puan ortalamasını İsmail Kartal hocalığında yaşadı. İki farklı dönemde 52 lig sınavında sarı-lacivertlileri yöneten Kartal, maç başına 2.21 puan ortalaması tutturdu.

Bu değer, takımı şampiyonluğa taşıyan üç yerli hocadan da daha iyiydi: Mustafa Denizli 2.16, Aykut Kocaman 2.08 ve Ersun Yanal 1.88… Rekor ise halen Carlos Alberto Parreira’da: Maç başına 2.47 puan…

Editör: Bekir GÜNEŞ