Gazete Emek - Yeni Bakan Mehmet Şimşek, görevi Nureddin Nebati'den teslim alıyor. Mehmet Şimşek'in konuşmasından dikkat çekenler şunlar:

Şimşek, Bakan Nebati döneminde yatırım ve istihdamda önemli başarılar elde edildiğini söyleyerek kendisini teşekkür etti. Şişmek, temel hedeflerinin toplumun refahını artırmak olduğunu belirterek enflasyonla mücadele mesajını verdi.

Şimşek, "Türkiye'nin rasyonel bir zemine dönmekten başka çaresi kalmamıştır" dedi, şeffaflık ve öngörülebilirlik vurgusu yaptı.

Yeni Bakan, "Bana ağır bir görev verildiğini biliyorum" ifadelerini kullandı. Türkiye'nin rasyonel bir sürece dönme dışında seçeneği kalmamıştır.

Yapısal reformlarla, Merkez Bankası'na enflasyonla mücadelede destek olmak temel hedefimiz olacaktır."

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ise şu değerlendirmeleri yaptı:

"Üstlendiğimiz her vazife milletimize hizmet sevdamızın kıymetli ve eşsiz birer durağı olmuştur. Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde 3 dönem milletvekilli MKYK üyeliği genel başkan yardımcılığı, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığı ve Bakanlığı gibi birçok görevi en iyi şekilde ifa etmek için tüm gayreti gösterdim. Yüreği Türkiye Yüzyılı sevdası ile çarpan bir kardeşliniz olarak beni bütün bu makamlarda görev alma onuruna eriştiren rabbime hamdediyorum.

Editör: Bekir GÜNEŞ