Gazete Emek - Süper Lig’in 15. haftasında oynanan Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçı sonrasında saldırıya uğrayan hakem Halil Umut Meler, MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu’nu suçladı.

Saldırıyı Belözoğlu’nun planlayıp provoke ettiğini söyleyen Meler, Belözoğlu’nu İlhan Palut tuttuğunu söyledi. Meler ayrıca Faruk Koca’nın yazılı ve sözlü özür dilediğini ancak Emre Belözoğlu özür dilemediğini belirtti.

‘ÜÇ KEZ ÖZÜR DİLEDİM’

Belözoğlu’ndan Meler’e jet yanıt geldi. Haber Global Spor Müdürü Sercan Hamzoğlu’na konuşan Belözoğlu, Meler’den üç kez özür dilediğini söyledi.

Amedspor'da kombine bilet fiyatları belli oldu Amedspor'da kombine bilet fiyatları belli oldu

Belözoğlu şunları söyledi: “Olayı duyunca sahaya çıktım ve Halil Umut Meler’e sarıldım. Koridorda da üç kez kendisinden yaşananlardan dolayı özür diledim. Daha sonra kendisini aradım, istirahatte olduğu için yardımcı hakemiyle konuştum. Yardımcı hakemi de bana ‘Ben şahidim koridorda yanımıza gelerek bize destek oldunuz. Yerde vuranlara da bağırarak, nerede sizin delikanlılığınız’ diye tepki gösterdiniz. Kendisi de bana teşekkür etti. Gerekli açıklamaları yarın maçımızdan sonra da yapacağım.”

Editör: Bekir GÜNEŞ