Gazete Emek- Halkların Demokratik Partisi (HDP) Merkez Yürütme Kurulu’nun  (MYK) 24 Nisan 1915’in yıldönümünde yaptığı yazılı açıklama ile yaşananları “Ermeni Soykırımı” olarak tanımlaması üzerine HDP’yi ‘emperyalistlerin gölgesinde ezik siyaset yapmakla eleştiren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’a yanıt, Parti Sözcüsü Ebru Günay’dan geldi.

HDP Sözcüsü Günay, CHP’li Öztrak’a sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Grup Yorum'un eski üyeleri Dilan Ekin ile ilgili "ihanet" paylaşımına sosyal medyada tepki yağdı

Günay, partilerini hedef alan Öztark’a yönelik şu ifadeleri kullandı: “Sadece insanın değil, siyasetin de bir dengesi vardır. Konforlu alanlardan akıl dağıtmanın, ilkesel erozyonun, iktidara koşar adım yanaşmanın da bir sınırı ve dengesi vardır. Anti-emperyalist olmayı sizden öğrenecek değiliz. Haddinizi bilin!”

 Nedim Şener, HDP seçmenini hedef aldı: Bu utançla yüzleşecek misiniz?

FAİK ÖZTRAK NE DEDİ?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, ‘Ermeni soykırımı’ ifadesinin yer aldığı bildiri yayınlayan HDP’yi ‘emperyalistlerin gölgesinde ezik siyaset’le eleştirdi. Öztrak, eleştirilerinde şu ifadeleri kullandı:

“Bir sözümüz de, emperyalist tezlere sarılıp bu ülke topraklarında siyaset yaptıklarını zannedenlere. Rahmetli Hrant Dink’in şu sözleri herkesin kulağına küpe olmalıdır: ‘Bu sorun emperyalistlerin elinden alınmalı, Türkiye ve Ermenistan bu sorunu konuşarak, kardeşçe çözmelidir.’ Unutulmasın, emperyalistlerin gölgesinde yapılan ezik siyaset anlayışı hiçbir şekilde kabul edilemez. Milletimizin iradesi böyle bir siyaseti her zaman sandıkta buruşturup çöpe atar. Bu toprakların siyasetçilerinin emperyalist tezlerin peşine takılması hiçbir şekilde kabul edilemez.”

Kaynak: MA

Editör: TE Bilişim