Gazete Emek-"Milli iradenin üstünlüğünden taviz vermedik. Cumhur İttifakı bu ülkede demokrasinin teminatıdır. Demokrasiyi özümsemiş partilerin birlikteliğinden oluşan Cumhur İttifakı sandıktan çıkan her sonucu meşru kabul edecektir" yanıtını verdi.

Erdoğan, 4 kanalda ortak yayınına katıldı. Burada gündeme dair soruları cevaplayan Erdoğan, seçim sonuçlarına ilişkin yeni bir açıklamada bulundu.

"Seçimi kaybederseniz tavrınız ne olur?" sorusuna Erdoğan, şu yanıtı verdi:

"Cumhur İttifakı sandıktan çıkan her sonucu meşru kabul edecektir"

"Bu soruyu değerlendirmeyi saçma bulurum. Bu tür soru olsa olsa terör örgütlerine sorulur. Demokratik yolla biz iktidara geldik. Milletimiz farklı karar verecek olursa demokrasinin gereği ne ise aynen bunu yaparız. Başka yapılacak bir şey yoktur. İstanbul'da İBB'yi CHP'yi aldığı zaman bizim belediye başkanımız hayır buradan çıkmayız dedi mi?

CHP zihniyeti vermezük derler. Ben milletime inanıyorum sandıktan çıkan sonuca saygısı olmayanının millete de saygısı yoktur.

Milli iradenin üstünlüğünden taviz vermedik. Cumhur İttifakı bu ülkede demokrasinin teminatıdır. Demokrasiyi özümsemiş partilerin birlikteliğinden oluşan Cumhur İttifakı sandıktan çıkan her sonucu meşru kabul edecektir

Karşımızdakilerden de aynı taahhüdü bekliyoruz. Sandık güvenliği diye tutturmuşlar. Sandık demokrasinin namusudur. Koy adamlarını oraya eksik bırakma."


Kaynak:t24
 

Editör: Derya çelik