Gazete Emek - İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır ve Mardin belediyelerinin meclis toplantıları hakkında müfettiş görevlendirdi. 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, konuyla ilgili olarak sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Mardin Büyükşehir Belediye Meclisinin açılışında "İstiklal Marşı’nın okutulmadığına", Diyarbakır Büyükşehir Belediye Meclisinin açılışında ise "Türk bayrağının kaldırıldığına" ilişkin iddialarla ilgili Mülkiye Müfettişlerimiz görevlendirilmiştir."

AKP'li Özlem Zengin açıkladı: "Cumartesi Anneleri bu hafta toplantılarını yapacak" AKP'li Özlem Zengin açıkladı: "Cumartesi Anneleri bu hafta toplantılarını yapacak"

DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, Mardin ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye meclisleri ile ilgili inceleme başlatılmasına ilişkin "Kamu kaynaklarını beyhude çabalar için harcamamanızı öneriyoruz" dedi.

DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, İçişleri Bakanlığı'nın Mardin ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye meclisleri ile ilgili iddialar üzerine müfettiş görevlendirerek inceleme başlatması hakkında açıklama yaptı.

Ayşegül Doğan, X hesabı üzerinden İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın paylaşımını alıntılayarak yaptığı açıklamada iddiaların asılsız olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:  

Diyarbakır ve Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanlarımızın açıklamalarına rağmen bu asılsız iddialara inanmaya can atanlar olduğunu biliyoruz. Kamu kaynaklarını beyhude çabalar için harcamamanızı öneriyoruz. Aynı kaynakları/olanakları kayyum yolsuzluklarını ve bıraktıkları borçları incelemek için seferber etmeyi düşünür müsünüz?"

Editör: Bekir GÜNEŞ