Gazete Emek - AKP taraftarı olarak bilinen sosyal medya fenomeni Mert Armağan'ın YouTube kanalında yapılan bir yayında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik ölüm tehdidi içeren ifadeler kullanıldı. Yayında Nevzat Kaya adlı bir kişi, İmamoğlu'nu tehdit ederek, "Ya ben ya başka birisi onu yaşatmaz" şeklinde konuştu.

Nevzat Kaya'nın kullanmış olduğu bu ifadeler oldukça ciddi ve kabul edilemez nitelikteydi. Bu tür tehditler demokratik ortamda kabul edilemez ve hukukun karşısında kesinlikle yer almamalıdır.

Yayın büyük tepkilere yol açtı ve Armağan, Kaya'nın sözlerini "kabul edilemez" olarak nitelendirerek özür diledi. Kaya ile ilişiğini kestiğini ve tekrar bir yayın yapmayacağını açıkladı. Armağan ayrıca, yaşanan olaydan dolayı İmamoğlu ve halktan özür diledi.

Mert Armağan, yayından sonra sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak Nevzat Kaya'nın sözlerini kınadı ve özür diledi. Armağan, "Demokrasinin gerektirdiği gibi seçimle gelen ancak seçimle gider. Kendisi ile ilişik kesilmiş olup tekrar bir yayın yapılmayacaktır." şeklinde belirtti.

Nevzat Kaya'nın, İmamoğlu'na yönelik tehditlerinin yanı sıra Yunanistan'a karşı da provokatif sözler sarf ettiği belirtildi.

Erdoğan, Adalet Bakanlığı'na 13 üst düzey bürokrat atadı Erdoğan, Adalet Bakanlığı'na 13 üst düzey bürokrat atadı

Armağan'ın özür dilemesine rağmen, birçok kullanıcı bu özürün samimi olmadığını ve Armağan'ın Kaya'nın sözlerini önceden bildiğini savundu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuya ilişkin Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bana karşı yapılan bu alçakça tehdit ve saldırıları şiddetle kınıyorum." ifadelerini kullandı.

Editör: Bekir GÜNEŞ