Gazete Emek- Olay, geçen yıl İstanbul Anadolu yakasındaki özel bir hastanede meydana geldi. Alınan bilgiye göre, yoğun bakımda yatmakta olan yaşlı bir kadını hastane personelleri korkutarak üzerine para saçtı. Yaşanan o anlar ise personel tarafından cep telefonu kamerası ile saniye saniye kaydedildi. Hastane personellerin yaşlı kadınla yaptıkları diyalog da pes dedirtti.

“BU PARALAR SAĞ BÖBREĞİNİN KARŞILIĞI

Görüntülerde personellerin yaşlı kadını, “2 milyon dolar olarak bırakıyorum. Yarın 4 milyon dolarak alacağım. Al paralar, paralar. Bu paraları sana niye veriyorum, biliyor musun? Çünkü senin sağ böbreğini alacağım. Bu paralar sağ böbreğinin karşılığı! Al hadi ameliyata başlıyoruz. Makası getir? Nermin senin ameliyat ediyorlar” diyerek korkuttukları ve üzerlerine para saçtıkları görüldü. Öte yandan hastaneden alınan ilk bilgilerde, olaya karışan 2 personelin iş akdine son verildiği, adli sürecin devam ettiği öğrenildi.

HASTANE’DEN TELE1’E AÇIKLAMA

Konu hakkında Tele1’e açıklama yapan hastane yetkilileri görüntülere rağmen haberin asılsız olduğunu ileri sürerek yakın zamanda hastane yönetimi tarafından bir basın açıklaması yapılacağı aktardı.
 

Yaşlı kadına işkence görüntülerinin servis edildiği İstanbul’daki özel hastanenin faaliyetleri durduruldu

Hastane yetkili açıklamasında ” Şu anda süreç savcılık tarafından ilerletiliyor, asılsız haber olduğu bildirildi kısa sürede yönetim basın açıklaması yapacak” ifadelerini kullandı.

HASTANE AĞIZ DEĞİŞTRİDİ

Hastaneyi ikinci kez aradığımızda ise görüntüleri doğruladı savcılık incelemesi yapıldığını söyledi ve olayın yargıya taşındığını aktardı.  Öte yandan Sağlık Bakanlığı da konu hakkında soruşturma başlattı

ÖLEN HASTAYA HAYATINI YENİ KAYBETMİŞ GİBİ MÜDAHALE ETTİKLERİ ANLAR

Ayrıca yine aynı hastane çekildiği iddia edilen ses kaydında iki çalışanın ölen hastaya yeni ölmüş gibi müdahale ettikleri duyulduğu iddia edildi.


SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kendisine ait resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ” Bugün medyada paylaşılan, İstanbul’da bir özel hastanede önceden kaydedildiği anlaşılan kabul edilemez görüntüler üzerine derhal Sağlık Bakanlığı Müfettişlerini görevlendirdim. Duruma vaziyet edildi. Başsavcılığımız adli işlemleri başlattı. Suçlular kesinlikle cezasını çekecek.” dedi.

Editör: TE Bilişim