Gazete Emek - İYİ Parti’den, Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun CHP ile birlikteliğe karşı olduğu ve Eskişehir’de AKP ve MHP ile işbirliği geliştirilmesi yönündeki sözlerine açıklama geldi.

KURUMSAL KİMLİĞİMİZİ TEMSİL ETMİYOR’

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Tüm Emekliler Derneği Genel Merkezi’ni ziyareti sonrasında düzenlediği basın toplantısında Hatipoğlu’nun ifadeleri için “Ortaya konulan bu görüş, vekilimizin kendisine aittir. Bu görüş partimizin kurumsal kimliğini temsil etmemektedir” ifadelerini kullanan Zorlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizim iki temel özelliğimiz var. Böylesine stratejik ve seçim sürecini etkileyebilecek bir konuda, yetkili kurullarımız görüşlerini alarak kararlarımızı şekillendiririz. Bu şekillendikten sonra da kurumsal görüşümüzün açıklandığı merciler bellidir. Dolayısıyla bu görüş bizi temsil etmiyor.”

İYİ PARTİ’NİN CUMHUR İTTİFAKI İLE YAKINLAŞTIĞI İDDİASI

İYİ Parti’nin Cumhur İttifakı ile yakınlaştığına yönelik iddiaların sorulduğu Zorlu, “Türkiye’yi öyle bir kutuplaştırma iklimine getiriler ki, bir parti iyi bir kararı doğru bulduğunu ifade ettiğinde, bunun adı bir başka partiyi desteklemek olabiliyor. Yanlış olan bir olayı eleştirdiğinizde de size olmadık hakaretler edilebiliyor. İYİ Parti’nin ayırt edici yanı bu. Biz bu dayatmayı, milletimizi nefes almaz hale getiren bu siyaseti değiştirmek istiyoruz. Eğer liyakat ekseninde bir atama gerçekleşmişse, biz onu doğru olduğunu söyleriz. Ama bu yeterli değil. Hukuk devleti olmak zorundasınız, adaleti yeniden tesis etmek zorundasınız. Doğayı, çevreyi rant uğruna katleden bir anlayıştan sıyrılmak zorundasınız, mahkeme kararlarını uygulayan bir iktidar olmak zorundasınız, gibi eleştirilerimiz devam ediyor” dedi.

Editör: Bekir GÜNEŞ