Gazete Emek - Millet İttifakı'nın 'ortak anlayışa ulaştık' açıklaması ve pazartesi cumhurbaşkanı adayı konusunda nihai kararı açıklayacaklarını duyurmalarının ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olarak açıklanacağı kulis bilgisi olarak konuşuluyor. 

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Kılıçdaroğlu'nun adaylığına sıcak bakmadığına dair iddiaların ardından İyi Partililerden dikkat çekici paylaşımlar yapıldı. 

İyi Partili Dikbayır, “Millet 5’ten büyüktür” paylaşımı yapıp ardından gelen tepkiler üzerine sildi. 

İyi Parti Kurucular Kurulu üyesi Yasin Öztürk de, "Apoletlerini sök dedik sana…" yorumunu yaptı. 

AKŞENER PARTİSİNİ TOPLAYACAK

Toplantıda ise İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in partisinini Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleriyle Cumartesi günü gelerek aday konusunda netleşeceği aktarıldı. 

Akşener’in Kılıçdaroğlu’nun adaylığına itiraz etmediği ancak Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı da ön planda tuttuğu belirtildi. Akşener'in yaptırdığı anketleri toplantıya getirerek liderlere sunduğu aktarıldı.

Bu nedenle toplantıda Akşener'in İYİ Parti GİK üyeleleriyle birlikte Kılıçdaroğlu konusunda bir uzlaşmaya varmak istediği belirtildi.

MİLLETVEKİLLERİNİ HEMEN TOPLADI

Öte yandan Meral Akşener toplantının ardından mutabık kalınan adayla ilgili istişarelerde bulunmak adına İYİ Partili milletvekillerini hemen toplantıya çağırdı.

Yapılan görüşmeler sonrasında adayın 6 Mart'ta açıklanması bekleniyor.

AKŞENER EKİBİNDEN İLGİNÇ TWEETLER

Altılı Masa toplantısından sonra Akşener ekibinden dikkat çeken paylaşımlar geldi.

İYİ Parti Mali İşler Başkanı Ümit Dikbayır, Twitter’dan “Millet 5'ten büyüktür” diye yazarken, İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk “Apoletlerini sök dedik sana…” ifadelerini paylaştı. 

Editör: Bekir GÜNEŞ