Gazete Emek-Kocaeli genelinde fabrikalarda grevler ve eylemler devam ederken bir iş bırakma  haberi de Kocaeli Şehir Hastanesi inşaat işçilerinden geldi. İşçiler haklarını alamadıkları için bugün itibariyle iş bırakacaklarını duyurdu.

Kocaeli’de Kartonsan grevi 42’nci gününe girdi. TÜPRAŞ işçilerinin iş yavaşlatma eylemi ve Ford işçisinin ek zam talebi devam ediyor. Bugün bir işçi direnişi haberi de Kocaeli Şehir Hastanesi’nde çalışan inşaat işçilerinden geldi. Uzun süredir inşaatı tamamlanamayan bu yıl faaliyete gireceği açıklanan hastanede çalışan işçiler, ücretlerinin ödenmediğini ve mağdur edildiklerini ifade ederek iş bıraktıklarını ilan etti.

İNŞAAT İŞÇİSİ KÖLE DEĞİLDİR
İYİ-SEN tarafından yapılan açıklamada, “Kocaeli Şehir Hastanesi şantiyesinde grevdeyiz. Yüklenici Gama Türkerler taşeron Emu Elektromatik bünyesinde çalışan üyelerimizin aralık ayından kalan ücretleri ödenmediği için bugünden itibaren greve başlıyoruz. Ücret haktır gasbedilemez. İnşaat işçisi köle değildir” dendi.


Kaynak: Evrensel 

DİSK, 14 Mayıs kararını açıkladı: 14 Mayıs’tan önce 1 Mayıs var DİSK, 14 Mayıs kararını açıkladı: 14 Mayıs’tan önce 1 Mayıs var