Gazete Emek- Son dönemde gelen konser ve festival yasaklama kararlarına bir yenisi daha eklendi.

Kocaeli Derince’de Aynur Doğan konserinin iptal edilmesinin ardından, 10-11-12 Haziran 2022 tarihlerinde Kandıra Seyrek Plajı'nda düzenlenecek olan gençlik festivali FullFest, Kocaeli Valiliği tarafından iptal edildi.

Melek Mosso ve Sagopa Kajmer gibi sanatçıların sahne alacağı ve 3 gün sürecek olan festival, Kocaeli’de 1 Haziran’dan itibaren uygulanacak olan ‘ormanda konaklama yasağı’ gerekçe gösterilerek iptal edildi.

İptal edilen festivalde ilk gün sahne alacak sanatçılar içerisinde yer alan Melek Mosso’nun, Isparta’da vereceği konser de iptal edilmiş, yerine Seda Sayan konseri eklenmişti.

BAKAN ERSOY'DAN AÇIKLAMA 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Melek Mosso'nun bu hafta bakanlık tarafından düzenlenecek Beyoğlu Kültür Yolu Festivali'nde sahne alacağını söyledi. Ersoy, FOX TV'de programına katıldığı İsmail Küçükkaya'nın sorusuna yanıtında, "İki hafta önce programa dahil edilmişti, çıkıyor" dedi.

Programda Küçükkaya'nın, son dönemde arka arkaya gelen konser ve festival iptalleri ile müzik yasaklarını gündeme getirmesi üzerine, "Melek Mosso dediğiniz için söylüyorum, Melek Mosso Kültür Yolu Festivali'nde çıkıyor" dedi. Ersoy, "10 bin tane sanatçının katıldığı, 2 binden fazla etkinlikten bahsediyoruz. Melek Mosso da bu haftaki programda, Beyoğlu Kültür Yolu Festivali içinde var" ifadelerini kullandı.

Öte yandan, son olarak Kocaeli'nde üç gün sürecek olan Fullfest iptal edildi. Festival kapsamında, Melek Mosso'nun da aralarında bulunduğu çok sayıda sanatçı sahne alacaktı. Kandıra Kaymakamlığı yetkilileri, festivalin iptal edilmesine orman yangını tehlikesini gerekçe gösterdi.