Gazete Emek - Gazeteci Levent Gültekin, seçim öncesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirdiği bir görüşmeye ilişkin anlattıklarını yalanlayan parti açıklamasına yanıt verdi. Gültekin, “Konu gerçekten netliğe kavuşturulmak isteniyorsa Kemal beyle yüzleşmeye hazırım” dedi.

Gültekin’in iddiası

Gazeteci Levent Gültekin, seçimler öncesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaşadığı diyalogları anlatmıştı Medyascope'tan Ruşen Çakır'la ortak yayında konuşan Levent Gültekin, şöyle demişti:

Kemal Bey kazanamayacağını bile bile bu seçimde aday oldu. Bu laf bir yorum değil, bu bir bilgidir! Twitter'daki sohbetimde Kemal Bey ile yaptığım konuşmayı anlattım. Geçen yıl Nisan ayında. Gittim Kemal Bey'e "Ben bir kitap yazdım, akışa göre siz aday yapıyorlar 2023'te" dedim. Burada bir film var ve bu filmin sonunda siz aday oluyorsunuz ve seçimi kaybediyorsunuz dedim. ‘Nasıl yani?’ dedi... Sizi aday yapıyorlar deyip isimleri verdim Kemal Bey'e... ‘Ben buraya gazeteci olarak gelmedim. Senin evladın var benim yaşımda. Senin evladın olarak geldim buraya. Lütfen... Ülke için bu son bir şans, bu şansı heba etme’ dedim.

Kemal Bey bana ne dedi biliyor musun? ‘Ülke bitti, hiçbirimizin kurtarma şansı yok’ dedi. Ben de bunun üzerine ‘Kemal Bey ne diyorsun Allah'ını seversen? Böyle düşünüyorsan sen niye aday oluyorsun?’ dedim. ‘Levent gerçekten ülkeyi kurtaramayız’ dedi. ‘Kemal Bey o zaman aday olma. Lütfen!’ dedim, bana ‘Levent benim kendi adaylığımı engelleme şansım yok’ dedi.”

CHP’den açıklama

Bu açıklamalar üzerine CHP’den açıklama geldi. Gültekin'in iddialarına ilişkin yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Yorumcu Levent Gültekin tarafından ifade edilen ve Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile arasında yaşandığı iddia edilen diyalog tümüyle hayal ürünüdür. Cumhuriyet Halk Partisi’nde makam ya da adaylıkları dışarıdan belirleyecek bir güç yoktur. Uçurumun kenarında bir ülkeden, büyük Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran kahramanların bugünkü temsilcileri, ülkemizi bugün düştüğü darboğazdan da çıkaracaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kemal beyle yüzleşmeye hazırım”

Gültekin, sosyal medya hesabından söz konusu açıklamaya karşın şunları yazdı:

CHP’nin açıklaması üzerine zorunlu açıklama:

Bir partiyle ve onun genel başkanı ile polemiğe girmek istemem ama bugün gündem olan konuşmam Babala tv’de Kemal Beye dinletildiğinde “evet geldi, görüştüm saygı duyarım” dedi, bu görüşme iddiam hayal ürünüyse Kemal bey niçin “geldi, görüştük” dedi? Kaldı ki gerçek olmayan bir bilgiyi paylaşmak en hafif tabirle ahlak yoksunluğudur, böyle bir şey yapmak için bir nedenim de yok. Ama konu gerçekten netliğe kavuşturulmak isteniyorsa Kemal beyle yüzleşmeye hazırım.”

Editör: Bekir GÜNEŞ