Gazete Emek-  Halkların Demokratik Partisi (HDP) Demokratik Yerel Yönetimler Kurulu, yerine kayyum atanan Mazıdağı Belediye Eş Başkanı Nalan Özaydın’ı “kesin ihraç” talebiyle HDP Merkez Disiplin Kuruluna sevk etti.

Ankara'da Kürt aileye saldırı: 2'si ağır 4 yaralı

MA'nın aktardığına göre, Demokratik Yerel Yönetimler Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Mazıdağı Belediye Eş Başkanımız Nalan Özaydın hakkında belediye iş ve işlemlerinde partimizin ilkelerine aykırı tutum göstermesi ve kurulumuza ulaşan bilgi ve belgelerin değerlendirilmesi sonucunda; belediye eş başkanlığı yaptığı dönemde imzasının bulunduğu bazı iş ve işlemlerinde usulsüzlüklere bulaştığı somut bir şekilde tespit edilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Zincir markette kadına ‘orkid var’ diyen kasiyer saldırıya uğradı

HAKKINDA KESİN İHRAÇ TALEBİ İSTENDİ

Özaydın’la ilgili ortaya çıkan durumdan ötürü kendisiyle ilgili disiplin süreci başlatılması kararı verildiği vurgulanan açıklamada, “Özaydın ‘kesin ihraç’ talebi ile HDP Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilmiştir. Özaydın hakkındaki disiplin süreci tamamlandığında konunun detayları ve sonuçları kamuoyu ile yeniden paylaşılacaktır” denildi.

Kaynak: Dokuz8haber