Gazete Emek - DEM Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık'ın TBMM'de yaptığı konuşma sırasında kullandığı "Savaşın faturasını yoksul Anadolu çocukları yaşıyor" sözleri tartışmaya neden oldu. Sakık'a tepki gösteren AKP’li Süleyman Soylu "Savaş devletlerarasında olur. Hadi oradan" dedi.

DEM Parti, 6 büyükşehir belediyesi için adaylarını açıkladı DEM Parti, 6 büyükşehir belediyesi için adaylarını açıkladı

DEM Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık, TBMM Genel Kurulu’nda iki günde 12 askerin hayatını kaybetmesiyle ile ilgili açıklamalarda bulundu.

‘Savaş, savaşmayana güzeldir’ sözünü hatırlatan Sakık, “Ey parlamento, bana gösterin. Geçmişten bugüne kadar, 40 yıllık süre içerisinde bir tek milletvekilinin çocukları ve yakınları ölmüş mü? Asla. Ölmüyor. Ama savaşın faturasını yoksul Anadolu çocukları yaşıyor” dedi.

Sakık’ın, “Ben sizleri yürekten göreve davet ediyorum. Bu topraklarda barışın inşa olmasını istiyorum” dediği sırada AKP İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu ile aralarında kısa süreli tartışma yaşandı.

Soylu, Sakık’a; “Ne göreve davet ediyorsun? Savaş devletlerarasında olur. Hadi oradan. Kimseyi göreve davet etme, sen PKK’ya laf söyle. Senin kim olduğunu biliyorum” dedi.

TERBİYESİZ ADAM"

Sakık ise Soylu’ya “Bağırma haddini bil. Terbiyesiz adam. Sabahtan beri insanlar konuşuyor, sen orada hamaset yapıyorsun… Başka hiçbir şey bildiğin yok. Bu sokakları, şu masayı tetiklemekten başka hiçbir şey bilmiyorsun” yanıtını verdi.

Editör: Bekir GÜNEŞ