Gazete Emek- Yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Güney Ege Kıyıları, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu ile Kırklareli, Sakarya, Bursa, Kütahya, Bolu, Zonguldak, Bartın ve Sinop çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Genellikle yağmur ve sağanak, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin, İç Anadolu’nun doğusunun yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde beklenen yağışların, Rize ve Artvin kıyılarında yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ VE RÜZGAR UYARISI 

Doğu Karadeniz'de kuvvetli yağışların sebep olacağı muhtemel sel, su baskını, ulaşımda aksamalar ve yüksek kesimlerde buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Rüzgarın Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı, Kuzey Ege'de kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor. Kuvvetli rüzgarın sebep olacağı muhtemel ulaşımda aksamalar, çatı uçması ve ağaç, direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

MARMARA

Parçalı, yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Bursa ve Sakarya ile Balıkesir'in kuzey çevrelerinin, Kırklareli çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BURSA 6°C, 13°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, sağanak yağışlı

İSTANBUL 7°C, 13°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

KIRKLARELİ 3°C, 9°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KOCAELİ 8°C, 13°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

5 15

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam Kütahya çevrelerinin, öğle saatlerinden sonra Muğla çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

6 15

AFYONKARAHİSAR 0°C, 9°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

DENİZLİ 7°C, 16°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

İZMİR 8°C, 18°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

MUĞLA 5°C, 13°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı

7 15

AKDENİZ

Parçalı, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 10°C, 21°C

Parçalı bulutlu

ANTALYA 10°C, 19°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

HATAY 8°C, 18°C

Parçalı bulutlu

ISPARTA 3°C, 12°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

8 15

İÇ ANADOLU

Parçalı, yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Kayseri çevrelerinin yağmurlu, Sivas çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde pus, yer yer sis bekleniyor.