Gazete Emek- Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Yargıtay’ın yeni hizmet binası açılışında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın ile birlikte Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca’nın da cübbesiyle dua etmesiyle başlayan tartışmaya katıldı. "Burada sorun Ali Erbaş'ta değil, hükümetimizde. Ali Erbaş'a gel burada dua oku diyen bir hükümet var” diyen Perinçek, “Burada sorun Ali Erbaş'ta değil, hükümetimizde. Ali Erbaş'a gel burada dua oku diyen bir hükümet var” dedi.

Metropoll Araştırma Başkanı Sencar'dan 'siyasi hesap' iddiası: İttifak bozuluyorUlusal Kanal'da Çıkış Yolu programında gündeme dair açıklamalarda bulunan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Erdoğan'ın çevresini işaret ederek "Çöken rejimler halkla arasına duvarlar çeker, çöken rejimler şatafatlı saraylar yapar. AK Parti'nin inişte olduğu ve kaybettiği kesin. Erdoğan'a birilerinin doğruları söylemesi lazım" ifadelerini kullandı.  Perinçek, Erdoğan’ın etrafında “dalkavuk ağı” olduğunu ifade etti.

Perinçek, şu değerlendirmelerde bulundu:

Armağan Çağlayan'a konuşan Başak Demirtaş: Selahattin normal bir avukat olabilirdi “EN GÜZEL LAİKLİK TARİFİDİR"

“Türkiye'nin aldığı mesafeler var. Din bizim vicdanlarımızda. Anayasanın çok açık bir hükmü var: Devletin toplumsal, ekonomik, siyasal temeli ve faaliyeti din esaslarına göre yönetilemez. En güzel laiklik tarifidir. Din esaslarına göre toplum düzeni kurulamaz, yargı faaliyeti, adalet dağıtımı da din esaslarına göre olamaz.”

“Dinsel inançlar adalete ve yargıya yansıyamaz. Adaleti kutsal kitaplara göre dağıtmaya kalkarsanız, hırsızın elini kesersiniz, kısas uygularsınız. Miras hukukunda kadının eşitliğini kabul etmezsiniz. Ve dört eşliliğe de izin verirsiniz. İnanç insanların gönlünde ve vicdanlarında kalacak.”

Ahmet Hakan'dan dikkat çeken sözler: "Hayrünnisa Gül bile vazgeçti"


“21. yüzyılda toplum düzeninin siyasal iktidarı, kültür ve ekonomi düzlemlerini din esaslarına göre düzenleyemezsiniz. Bütün kuvvetler sizden yana olsa yine düzenleyemezsiniz. 7.yüzyılın kurallarıyla 21.yüzyılı düzenleyemezsiniz.”


"ERDOĞAN'IN ETRAFINDA DALKAVUK AĞI VAR”

“Sayın Tayyip Erdoğan'ın etrafında dalkavuk ağı var. Gerçeklerin ona söylenmediğini görüyorum. Çöken rejimler halkla arasına duvarlar çeker, çöken rejimler şatafatlı saraylar yapar. AK Parti'nin inişte olduğu ve kaybettiği kesin. Erdoğan'a birilerinin doğruları söylemesi lazım.”

AKP'li eski vekil Mehmet Metiner: HDP ‘Kürt Partisi’ değildir


“TEHDİTLERE KARŞI ÇAY PAKETİ ATARAK,DUALAR OKUYARAK KARŞI KOYAMAZSINIZ"


“AK Parti yönetimi iniştedir. Onun karşısında Biden tayfası var, ABD'nin kaos planı var. PKK'yı HDP'yi devletin içine sokma girişimleri var. Dursun Çiçek, PKK'ya 2 tane bakan veriyor. CHP açıkça PKK ile HDP ile ortak koalisyon yönünde açıklamalar yapıyor. Bu tehditlere karşı çay paketi atarak, Yargıtay'ın açılışlarında dualar okuyarak karşı koyamazsınız.”

Kira fiyatlarının en çok arttığı iller belli oldu  "ÇAVUŞOĞLU'NUN SURİYE AÇIKLAMASI OLUMLU"

“Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'nun Suriye açıklaması çok olumlu. Dışişleri Bakanı Suriye PKK'yı bitirmeye hazır tespitini açıklıyor. Suriye ve Mısır politikasında Vatan Partisi'nin dedikleri noktaya geldiler. Bundan sevinç duyuyoruz.”