Gazete Emek- Radyo Televizyon Üst Kurulu Diyarbakır’da karasal yayın yapan AMED Radyo Tv’ye 12 bin 804 Tl para cezası verdi.


 

AMED Radyo Tv Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Yayın Yönetmeni Ferat Mehmetoğlu, kararın ardından şu ifadeleri kullandı: 

 

 

"BİLİNÇLİ VE YILDIRMA POLİTİKASI ÜRÜNÜDÜR"

 

"2021 yılının Mayıs ayında RTÜK beyannamesi göndermediğimiz iddiası ceza verdiler. Oysaki söz konusu tarihte ve hatta sonrası RTÜK tarafından defalarca istenmesine ve her seferinde resmi iletim yolu olan KEP hesabı üzerinden göndermemize rağmen ne yazık ki bugün bize para cezası verildi. Pandemi sürecinde hayatta kalmaya çalışan ve devletten hiçbir destek görmeyen yerel ve karasal yayıncılara RTÜK’ün verdiği bu ceza bilinçli ve yıldırma politikası ürünüdür. 

 

 

 

 

"BİZİM ARKAMIZDA SİYASİ GÜÇLER VE RANT KAPILARI YOK"

 

 

 

İtiraz dilekçemizi de resmi olarak ilettik. Umarım bu hatanın farkına varırlar ve söz konusu ceza iptal edilir. Aksi durumda bu durum pandemi sürecinde kapanan yerel medyalara bir darbenin de RTÜK tarafından yapıldığının göstergesi olacaktır. Biz bağımsız ve sadece halk için yayın yapan bir kuruluşuz. Bizim arkamızda siyasi güçler ve rant kapıları yok. Dolayısıyla kesilen ceza bizleri ve çalışma azmimizi baltalar’’ 


 

Editör: TE Bilişim