Gazete Emek-  İsmi yurt dışında bulunan suç örgütü lideri Sedat Peker’le anılan Uğur Köroğlu adlı şahıs, İstanbul’da çıkan ‘arazi çatışmasında’ öldürüldü.

İstanbul’un Maltepe ilçesine bağlı Başıbüyük Mahallesi'nde Mevlüt Mesut Bilgin'e ait araziye dün saat 16.30 sıralarında gelen 3 kişi, iddiaya göre arazi anlaşmazlığı yüzünden Mevlüt Mesut Bilgin ile tartışmaya başladı.

Sedat Peker 5. videosunda Soylu ve Ağar ile birlikte Abdülkadir Selvi'yi anlattı: "Aleviler'e ihanet ettin düşkün Abdülkadir"

Ajansların aktarımına göre tartışma, silahlı kavgaya dönüştü. Kavgada arazinin sahibi olduğu belirtilen Mevlüt Mesut Bilgin ile buraya gelen Metin Gökhan Ocakçı, Uğur Köroğlu ve Batuhan Ş. silahlardan çıkan kurşunla yaralandı.

Sedat Peker'in iddialarına Süleyman Soylu ve Mehmet Ağar cevap verdi

VURULDUKTAN SONRA HASTANEYE KALDIRILDILAR

İhbar üzerine olay yerine sağlık ekibi ve polis sevk edildi. Mevlüt Mesut Bilgin ile Metin Gökhan Ocakçı Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi'ne, Uğur Köroğlu ve Batuhan Ş. ise Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Mevlüt Mesut Bilgin, Metin Gökhan Ocakçı ve Uğur Köroğlu yapılan müdahalelere rağmen hayatlarını kaybetti. İki bacağından vurulan Batuhan Ş.'nin hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.

Polis, olay yerinde inceleme yaptı. Kavganın çıktığı yerde çok sayıda boş kovan ile birlikte silah bulundu. Polis, silaha incelemek üzere el koydu. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Mehmet Ağar'dan Peker’in iddialarına ilişkin açıklama: Benim korkacak hiçbir şeyim yok

18 AYRI SUÇ KAYDI VAR

Öldürülen Uğur Köroğlu'nun 18, Mevlüt Mesut Bilgin'in 17, Metin Gökhan Ocakçı'nın 13 suç kaydı olduğu öğrenildi.

Uğur Köroğlu'nun ismi Sedat Peker ile birlikte anılıyor. Olayın ardından sosyal medyada Köroğlu ile Peker’in birlikte yer aldıkları fotoğraflar paylaşılmaya başlandı.

ismi-sedat-peker-le-anilan-sahis-maltepe-de-olduruldu-bahceli-yle-fotografi-da-var-875410-1.

Uğur Köroğlu, 2013 yılında Maltepe Gülsuyu’nda uyuşturucu çetelerine karşı yürüyüş sırasında Hasan Ferit Gedik’in vurularak öldürülmesine ilişkin açılan davanın sanıklarındandı. Gedik'in ölümünün ardından Uğur Köroğlu tutuklanarak cezaevine gönderilmiş ve ancak kısa bir süre sonra serbest bırakılmıştı. Köroğlu’nun “Sedat Peker’in adamı” olduğu dile getirilmişti.

AKP’den zorunlu trafik sigortasına ilişkin yeni yasa teklifi

MHP İLÇE ÖRGÜTÜ PAYLAŞIM YAPTI

Öte yandan Uğur Köroğlu’nun, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yle partinin genel merkezinde çekilen fotoğraflarının da olduğu ortaya çıktı.

ismi-sedat-peker-le-anilan-sahis-maltepe-de-olduruldu-bahceli-yle-fotografi-da-var-875409-1.

Sedat Peker’in açıklamalarına ilişkin Alaattin Çakıcı’dan ilginç yorum

MHP Maltepe İlçe Örgütü de Köroğlu’nun ölümünün ardından, Twitter hesabından bir açıklamada bulundu. Açıklamada, “Ülküdaşımız Uğur KÖROĞLU elim bir hadise sonucu vefat etmiştir. Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Maltepe B.BAKKALKÖY mezarlığında kılınacak cenaze namazı sonrası aynı kabristana defnedilecektir. Camiamızın başı sağolsun. Mekanı cennet olsun” denildi.

ismi-sedat-peker-le-anilan-sahis-maltepe-de-olduruldu-bahceli-yle-fotografi-da-var-875408-1.

Kaynak: BirGün