Gazete Emek - Spor yorumcuları Güntekin Onay ve Mehmet Demirkol, tribünlerden yükselen "Hükümet istifa" sloganları sonrası yaşananları değerlendirdiler; insanların 'hükümet' ve 'devlet' kavramlarının ayırt edebilmesi gerektiğini söylediler.

Maraş merkezli depremler 44 bini aşkın kişinin hayatını kaybetmesi sonrası Fenerbahçe ve Beşiktaş tribünlerinden yükselen 'hükümet istifa' sloganlarıyla başlayan, akabinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin taraftarları hedef göstererek siyah beyazlı ekibin üyeliğinden istifa etmesiyle boyutlanan tartışma sürüyor.  Kayserispor, Konyaspor ve Alanyaspor gibi kulüpler “devletimizin yanındayız” diye paylaşımlar yaptı. 

Bu kapsamda kimi spor yorumcuları da görüşlerini, kişisel Twitter hesaplarında paylaştı. 

beINSports yorumcusu Güntekin Onay, hükümet ve devlet kavramlarının ayırt etmenin bu kadar zor olmaması gerektiğini belirterek "Biz devletin yanındayız zor günlerde. Devletimiz güçlüdür ve vatandaşının yardımına koşar. Hükümet ile devlet aynı şey değil" dedi.

DEMİRKOL: İNSANLAR DEVLETİNİN YANINDA, HÜKÜMETİN KARŞISINDA OLABİLİR

Mehmet Demirkol da benzer şekilde "Devlet ve hükümet aynı şey değildir. Hükümet yıkıldığında devlet yıkılsa Atatürk öldüğünde Türkiye yıkılırdı. İnsanlar devletinin yanında hükümetin karşısında olabilir. Demokratik haktır" ifadesini kullandı. 

Editör: Bekir GÜNEŞ