Gazete Emek- Serhat News’in haberine göre Avcı ile birlikte yeni teknik direktör de istifa etti. Vanspor Kulüp Başkanı Mehmet Avcı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Van Valisi Dr. Ozan Balcı ile dün bir görüşme gerçekleştirdiğini, Vali Balcı'nın dile getirdiği beklenti ve öneriler neticesinde şahsı başkanlığında yürütülecek çalışmalarda ortak paydada olunmadığına kanaat getirdiğini ve bundan dolayı görevini bıraktığını açıkladı.

AKP'den ihraç edilen Ethem Sancak: Erdoğan'a aşığım, Bahçeli'ye hayranım, artık Doğu Perinçek ile vatan savunmasındayım

"VANSPOR SİYASET ÜSTÜ BİR KURUMDUR"

Avcı açıklamasında, "Van Valimiz Sayın Ozan Balcı ile Vanspor'un yeni sezon projeksiyonu ile ilgili dün akşam bir görüşme gerçekleştirdim. Sayın Valimizin dile getirmiş olduğu beklenti ve önerileri neticesinde, 'şahsımın başkanlığında' yürüteceğim çalışmalarımda ortak bir paydada olmadığımız kanaatine vardım. Vanspor bu şehrin en kıymetli markasıdır, her zaman başarıyı isteyen büyük bir taraftar kitlesi vardır. Bu kulübün yöneticisi olacak kişilerin aynı duyguda ve başarı hedefinde olması gerekir. Her zaman bu misyonla hareket ederek yalnızca kulübümüzün başarısı için çalıştım. Bunun dışında her hangi bir beklentiyi karşılamak veya başka bir göreve hizmet etmek niyetinde olmadığımı her açıklamamda dile getirdim. Vanspor siyaset üstü bir kurumdur, halkımızın ortak duygusu ve heyecanıdır. Kulübümüzün başkanlığını yürütürken siyasi olarak hiç bir beklentim olmadığını kamuoyuna basın aracılığı ile net bir şekilde belirttim."

YEREL AKTÖRLER DEĞERLENDİRMESİ 

Açıklamasında yaşanan sorunlara da dikkat çeken Avci, "Ancak bu durumun şehrimizin yerel aktörleri tarafından kabul edilmediğini üzülerek gördüm. Bu durumu yönetim kurulumuz ile online olarak gerçekleştirdiğimiz resmi toplantımızda açıklığa kavuşturmuş bulunuyoruz. Kulübümüzün her zaman başarıyı önceleyen yolunda önündeki engelin kaldırılmasına yönelik olarak, yönetim kurulumuz kararı gereği Başkanlık görevimi, yönetim kurulu üyemiz Sayın Yavuz Kuşan'a bugün itibariyle devrediyorum. Kendisine bu süreçte almış olduğu sorumluluktan ve göstermiş olduğu cesaretten dolayı minnet duyuyorum. İhtiyaç hasıl olur ise detaylı açıklamayı önümüzdeki zamanda yapabileceğimi de belirtmek isterim. Önümüzdeki dönemin herkes için hayırlı olmasını ümit ediyorum" ifadelerine yer verdi.

Van Başkale’de tepki çeken gözaltı operasyonuna ilişkin valilikten açıklama

YENİ BAŞKAN AKP İPEKYOLU ESKİ İLÇE BAŞKANI OLDU 

Mehmet Avcı'nın istifasından sonra göreve gelen yeni başkanın Yavuz Kuşan olduğu açıklarken, Kuşan ise eski AKP İpekyolu ilçe başkanı olması ise dikkat çekildi. 

ERCÜMENT COŞKUNDERE DE İSTİFA ETTİ 

Kulüp Başkanı Mehmet Avcı'nın istifasının ardından geçtiğimiz günlerde Vanspor'la anlaşan Teknik Direktör Ercüment Coşkundere de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Prensipte anlaştığımız Vanspor FK ile Başkan Mehmet Avcı'nın görevi bırakması nedeniyle bizde Vanspor FK ile olan anlaşmamızı sonlandırmış bulunuyoruz" dedi.

ŞEHNAZ NİGAR ÇELİK DE İSTİFA ETTİ

Geçtiğimiz günlerde Vanspor’la anlaşan Teknik Direktör Ercüment Coşkundere de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Avcı’nın görevi bırakması nedeniyle anlaşmasını sonlandırdığını belirtmişti. Avcı’nın istifasından sonra başkanlık görevine eski AKP İpekyolu ilçe başkanı Yavuz Kuşan getirilmesi ise sosyal medyada tepkilere neden olmuştu. Avcı’nın ardından bir istifada Vanspor Kadın Futbol Takımı yöneticisi Şehnaz Nigar Çelik’ten geldi. Avcı’yla birlikte takımdaki yöneticilik görevine gelen Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada istifa ettiğini belirterek, “Vanspora güzel bir hayalle geldim amacım kadın futbolculara umut olmaktı ve sözümüz vardı. Bu desteği ve vizyonu Başkanımla belirlemiştik, ancak …. Çok söyleyecek sözüm var, sadece çok üzgünüm. Vanspor kadın futbol takımı yöneticiliğinden üzülerek istifa ediyorum” ifadelerine yer verdi.

‘UMUDU İNŞA ETMEK KOLAY DEĞİLDİR’


 

Çelik, Avcı’nın istifasına ilişkin ise “Her şeyi inşa edebilirsiniz, kolaydır… ama umudu inşa etmek kolay değildir. Başkanım sen şehirde “umudu” inşa ettin. Zor zamanda kulübü ayağa kaldırdın. Dürüst ve samimi çalışmalarına şahidim. Ama adam harcama konusunda şehrimizin başarısını da iyi biliyorum. Yanındayız,” paylaşımında bulunmuş birlik mesajı vermişti.

Sosyal medya gündemi oldu

Sosyal medyada Avcı’yla ilgili çok sayıda destek paylaşımı da yapılmıştı. Yapılan paylaşımlar arasında Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva ve Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği görevinden istifa eden Dr. Sabahattin Çelik’te bulunuyor.