Gazete Emek - Aydal siyaset gündemine dair çarpıcı açıklamalar yaparak, YRP ve AKP arasındaki çıkmazlara değindi.

31 Mart seçimleri öncesinde Yeniden Refah Partisi (YRP) ve AKP arasındaki pazarlıkların çıkmaza girmesinin ardından, Cumhur İttifakı'nda deprem yaratacak yeni bir kriz meydana geldi. YRP Genel Başkan Vekili Doğan Aydal, Halk TV canlı yayınında AKP'nin İBB Adayı Murat Kurum ve Erdoğan'a yönelik sert ifadeler kullandı.

Tahir Elçi davasında üç sanık polisin beraatına karar verildi! Tahir Elçi davasında üç sanık polisin beraatına karar verildi!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Doğan Aydal açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

ERDOĞAN ERBAKAN'I İSTEMİYOR MU?

"Bizim çok ciddeye alarak bizim bir partiye güç verişimizi ciddiye almadıklarını gördüm. Onların bizimle yaptığı toplantıları havanda su dövme toplantıları olduğunu fark ettik. Bizim tabanımız da onları istemiyor. AKP'li arkadaşlar diyorlar ki 'bizi desteklemezseniz CHP kazanacak' Biz AKP'yi kazandırmak için var olan bir parti değiliz. Biz bir sebeple anlaşamayabiliriz. Öyle de gözüküyor. Bizimle İstanbul adaylarını da paylaşmadılar."

MURAT KURUM'UN ADAYLIĞINDA EMİNE ERDOĞAN'IN ETKİSİ OLDU'

"Murat Kurum isminde Emine Erdoğan'ın etkisi olduğunu düşünüyorum. Geçmişteki çalışmalarda bu poşet işlerinde vs. Kurum ile ilişkilerinin etkisidir bu. Murat Kurum beyefendiyle tanışıyorum, gayet beyefendi biri. Ama Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yaptığı döneminde aklınızda kalan poşetten başka bir şey var mı? 25 kuruşluk poşet... Onda bile mantık hatası var. Cumhurbaşkanının eşi önem veriyor diye bunun peşine düşüldü. Yaptıkları şey çok daha büyük zarara uğrattı. O siyah büyük poşetler yaygınlaştı bu akıllıca değildi. Biz Murat Kurum'u deprem döneminde de gördük. Algı yönetimi ile kurulmuş bir söylem geliştiriyor Murat Kurum beyefendi.

AKP ADAY BİLE BULAMIYOR'

"Şimdi AKP hiç olmadığı kadar sıkıntıda aday bile bulamıyor. Dikkatinizi çekmiştir en sıkıntılı şehirlerde bile eski adaylarını yeniden gösterdi. Bunlardan en dikkat çekenlerinden biri Kocaeli. Tahir Büyakın iki metro vadetmiş ikisi de yok. Temiz hava demiş her gün zehir suluyoruz. Temiz su vaadetmiş sular pis. Tramvay yapacağım demiş bir tanesi bile bitmemiş. Bütün bu olmazlar içinde bile aynı kişiyi aday yapıyorsa AKP çok çaresiz demektir. Ankara, İstanbul ve İzmir'i kaybedince de kendisini yenilmiş sayacak.

Editör: Bekir GÜNEŞ