Gazete Emek - İstanbul'da meydana gelen trafik kazasında motokurye Yunus Emre Göçer'in ölümüne neden olan Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud'un oğlu Muhammed Hasan Şeyh Mahmud hakkında "taksirle öldürme" suçundan 6 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı. İddianamede, Yunus Emre Göçer’in eşi Öznur Göçer’in şikâyetinden vazgeçtiği belirtildi.

CHP bağımsız ya da başka partilerden aday olan CHP’lilere itiraz edecek CHP bağımsız ya da başka partilerden aday olan CHP’lilere itiraz edecek

Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu Mohammed Hassan Shekh Mohamud'un kullandığı 06 CD 4581 plakalı otomobil, 30 Kasım'da Kennedy Caddesi, Avrasya Tüneli çıkışı Zeytinburnu istikametinde motokuryeye Yunus Emre Göçer'in (38) kullandığı motosiklete arkadan çarpmıştı. Kazada, ağır yaralanan Yunus Emre Göçer, kaldırıldığı hastanede 6 gün süren yaşam mücadelesini kaybetmişti. Hakkında yakalama kararı çıkarılan şüphelinin ise 2 Aralık'ta yurt dışına çıktığı tespit edilmişti. Adli Tıp Kurumu, yaptığı inçceleme sonucu, kazadaki asli kusurlunun Mohammed Hassan Shekh Mohamud olduğunu saptamıştı.

Hakkında yakalama kararı çıkarılan Hasan Seyh Mahmud’un oğlu Mohamed Hassan Shekh Mohamud hakkında “taksirle ölüme neden olma” suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

İddianamede, Mohamud’un alkol muayenesinde 0.00 promil ölçüm yapıldığı, Göçer’in kanında da alkol, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin bulunmadığının tespit edildiği kaydedildi. İddianamede ayrıca şüpheli Mohamud’un olaydan sonra emniyette alınan ifadesi ile kaza tespit tutanağı ve olaya ilişkin bilirkişi raporlarına da yer verildi.

Öznur Geçer'in 20 Aralık'ta verdiği ifadeye göre şikâyeti bulunmuyor 

İddianamede, Yunus Emre Göçer’in eşi Öznur Göçer’in 13 Aralık ve 15 Aralık 2023 tarihli ifadesinde Mohamud’dan şikayetçi olduğu hatırlatıldı. Öznur Göçer’in 20 Aralık 2023’de verdiği ifadesinde ise “Bu aşamada herhangi bir şikayetinin bulunmadığını” söylediği kaydedildi.

Mohamud’un kusurlu eylemi ile Yunus Emre Göçer’in ölümüne sebebiyet verdiğinin kaydedildiği iddianamede, “taksirle ölüme neden olma” suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. 

Editör: Bekir GÜNEŞ