Gazete Emek- Bugünün öne çıkan gündem başlıkları şu şekilde:

Diyarbakır Tabip Odası (DTO), tutuklu bulunan Dr. Yılmaz Demir'e ilişkin oda binasında basın toplantısı düzenleyecek. (12.30) 

  

 Genel-İş İzmir 8 Nolu Şube, Karşıyaka Belediyesi'nde işçilerin maaşlarını alamamasına ilişkin belediye binası önünde açıklama yapacak. (13.00) 

 

 

 TCMB, eylül ayına ilişkin finansal kesim dışındaki firmaların, döviz varlık ve yükümlülüklerini açıklayacak. (Ankara/14.30) 

 

 Şenyaşar ailesinin Adalet Nöbeti, 634'üncü gününde Urfa adliyesi önünde sürecek.  

  

 

  

 İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Yaşar Kemal Vakfı, 2 gün sürecek “Yaşar Kemal ile Bin Bir Çiçekli Bahçede” başlıklı sempozyumu Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) düzenleyecek. (11.00)  

 

  İnsan Hakları Derneği (İHD) , Türkiye'de barışın sağlanmasına katkı sunmak amacıyla birçok kentte Barış Nöbeti eylemi gerçekleştirecek. (13.00-18.00)    

 

 Kulüpler Birliği Vakfı, yabancı oyuncu kuralı ile ilgili Kuruçeşme Divan'da, kulüplerin konuyla ilgili uzman kadrolarının da katılımıyla çalıştay düzenleyecek. (İstanbul/17.30) 

 

Mithat Sancar: Seçime kesin olarak Yeşil Sol olarak gireceğiz Mithat Sancar: Seçime kesin olarak Yeşil Sol olarak gireceğiz

Katar'da düzenlenen FIFA 2022 Dünya Kupası'nda grup maçları tamamlanacak. H Grubu'nda Gana-Uruguay, Güney Kore-Portekiz ve G Grubu'nda Sırbistan-İsviçre, Kamerun-Brezilya maçları yapılacak. 

 

Basketbol THY Avrupa Ligi'nin 11. haftasında, Fenerbahçe Beko, İspanya'nın Real Madrid takımını konuk edecek.(İstanbul/20.45)