Gazete Emek- Bugünün öne çıkan gündem başlıkları şu şekilde:

Diyarbakır Tabip Odası (DTO), tutuklu bulunan Dr. Yılmaz Demir'e ilişkin oda binasında basın toplantısı düzenleyecek. (12.30) 

  

 Genel-İş İzmir 8 Nolu Şube, Karşıyaka Belediyesi'nde işçilerin maaşlarını alamamasına ilişkin belediye binası önünde açıklama yapacak. (13.00) 

Kılıçdaroğlu, CHP’li belediye başkanları ile birlikte deprem bölgesinde Kılıçdaroğlu, CHP’li belediye başkanları ile birlikte deprem bölgesinde

 

 

 TCMB, eylül ayına ilişkin finansal kesim dışındaki firmaların, döviz varlık ve yükümlülüklerini açıklayacak. (Ankara/14.30) 

 

 Şenyaşar ailesinin Adalet Nöbeti, 634'üncü gününde Urfa adliyesi önünde sürecek.  

  

 

  

 İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Yaşar Kemal Vakfı, 2 gün sürecek “Yaşar Kemal ile Bin Bir Çiçekli Bahçede” başlıklı sempozyumu Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) düzenleyecek. (11.00)  

 

  İnsan Hakları Derneği (İHD) , Türkiye'de barışın sağlanmasına katkı sunmak amacıyla birçok kentte Barış Nöbeti eylemi gerçekleştirecek. (13.00-18.00)    

 

 Kulüpler Birliği Vakfı, yabancı oyuncu kuralı ile ilgili Kuruçeşme Divan'da, kulüplerin konuyla ilgili uzman kadrolarının da katılımıyla çalıştay düzenleyecek. (İstanbul/17.30) 

 

Katar'da düzenlenen FIFA 2022 Dünya Kupası'nda grup maçları tamamlanacak. H Grubu'nda Gana-Uruguay, Güney Kore-Portekiz ve G Grubu'nda Sırbistan-İsviçre, Kamerun-Brezilya maçları yapılacak. 

 

Basketbol THY Avrupa Ligi'nin 11. haftasında, Fenerbahçe Beko, İspanya'nın Real Madrid takımını konuk edecek.(İstanbul/20.45)