Gazete Emek- Gazeteci Can Dündar, İçişleri Bakanlığı’nın ‘terör arananlar’ listesine eklendi. ‘Gri’ kategoride yer alan Dündar'ın 'FETÖ/PYD Terör Örgütü'nden arandığı ifade edildi. Gri listeden arananlar için 500 bin liraya kadar ödül veriliyor.


 

TÜRK-İŞ, aralık ayı açlık ve yoksulluk sınırı araştırmasını açıkladı. Araştırmaya göre, açlık sınırı 7 bin 786 TL'den 8 bin 130 TL'ye yükseldi. Gıda harcaması ile giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer aylık harcamalarının toplam tutarı olan yoksulluk sınırı ise 25 bin 364 TL'den 26 bin 483 TL'ye çıktı.


 

GÜNÜN ÖZETİ

2023 vergi ve harç oranları belli oldu

2023 yılında, bazı vergi ve harç tutarlarında yapılacak artış oranı belli oldu.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN


 

AYM, HDP'ye Hazine yardımının kesilmesi talebini 6 Ocak’ta görüşecek

Anayasa Mahkemesi, Halkların Demokratik Partisi'ne (HDP) hazine yardımının kesilmesi talebini görüştü. Talebin 6 Ocak'ta karara bağlanacağı öğrenildi.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN


 

18 soruda EYT’de tüm merak edilenler: EYT şartları neler?

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesinin ayrıntıları belli oldu. 2,5 milyon kişinin emekli olacağı EYT uygulaması hakkında cevap bekleyen 18 soru neler?

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN


 

TÜRK-İŞ: Yoksulluk sınırı, 26 bin 400 lirayı geçti

TÜRK-İŞ, aralık ayı açlık ve yoksulluk sınırı araştırmasını açıkladı. Araştırmaya göre, açlık sınırı 7 bin 786 TL'den 8 bin 130 TL'ye yükseldi.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN
 

Van’daki 25 Kasım yürüyüşüne ‘kabahat suçu’ cezası!

Van’da 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü için bir araya gelerek yürüyüş gerçekleştiren kadınlara, Kabahatler Kanuna’na dayandırarak “Kabahat suçu işledikleri” gerekçesiyle 581’er TL para cezası verildi.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN


 

Gazeteci Can Dündar 'gri liste'ye eklendi

Gazeteci Can Dündar, İçişleri Bakanlığı’nın ‘terör arananlar’ listesine eklendi.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN


 

Nazilli'de restoranda patlama: Ölü ve yaralılar var

Aydın, Nazilli'de tüp değişimi nedeniyle patlama meydana geldi. Patlama sonucu 7 kişi hayatını kaybetti. 1'i ağır 5 kişi de yaralandı.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN


 

Tütün ve alkollü içki satış belgelerine zam

Tütün mamulleri ve alkollü içkiler için toptan satış belge bedeli 2023'te 28 bin 813 lira olacak.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN

İzmir'de inşaat vinci devrildi! Ölü ve yaralılar var

İzmir’in Bornova ilçesinde bir otel inşaatındaki kule vincin bir kısmı devrildi. Valilikten yapılan açıklamaya göre; 5 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN