Gazete Emek - TBBM AKP Grup Başkanı Abdullah Güler, emekliye seyyanen zammın söz konusu olmadığını açıkladı.

10 bin liraya çıkan en düşük emekli maaşı daha cebe girmeden buhar oluyor. Açlık sınırı 10 bin lirayı çoktan geride bırakırken, emekliler yeniden zam beklentisinde... Yılın ilk iki ayında açlık sınırı 16 bin lirayı aşarken yoksulluk sınırı ise 53 bin liraya dayandı.

Yerel seçimlerin de yaklaşmasıyla birlikte emeklide seyyanen zam beklentisi oluştu. Ancak seyyanen zammın yerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasıyla promosyon aldı. Emekliler duruma tepki göstererek, “Bunun müjde olacak bir tarafı yok. Zaten promosyon alıyorduk. Bu bir vaat değil kandırma” yorumunu yaptı.

Merkez Bankası yıl sonu için dolar tahminini açıkladı Merkez Bankası yıl sonu için dolar tahminini açıkladı

Büyük Sivas Haber TV’de konuşan Güler, muhalefetin ''mekliye 5 bin lira seyyanen zam yapılacak' beklentisinin sorulması üzerine “İnsanlarımızı hayal kırıklığına uğratmayacak bir ciddiyet sergilememiz lazım. Şu anda herhangi bir çalışmamız yok. Bakanlığımız ve Cumhurbaşkanımız böyle bir çalışma arz ederse bizim haberimiz olacak. Ama bizim elimizde muhalefetin dediği gibi 5 binlik, 10 binlik seyyanen zam söz konusu değil, böyle bir çalışmamız yok. Bunu neye göre söylediler, hangi rakamları, hangi bütçe verileri kıstas aldılar bilmiyorum. AK Parti’nin bu yönde bir çalışması yok” dedi.

Editör: Bekir GÜNEŞ