Gazete Emek - İstanbul Valiliği halka açık yerlerde alkol tüketimini yasakladı. Karar kamuoyunda ilk olarak bir televizyon kanalında verilen haberle duyuruldu. Ardından ise internet siteleri söz konusu haberi yayımladı. Ancak valiliğin internet sitesinde söz konusu yasağa ilişkin herhangi bir açıklama yayımlanmadı. Haberle ilgili ulaştığımız valilik yetkilileri ise açıklama yapacaklarını söylemekle yetindi. 

Cumhuriyet, Valilik tarafından ilgili kurumlara gönderilen o yasak metnine ulaştı. Metinde yer alan ifadeler ise oldukça çarpıcı. Valilik tarafından gönderilen yazıda kentte asayiş sorunlarının genellikle alkolden kaynaklandığı iddia edildi.

Söz konusu yazıda şunlara yer verildi:

"İlgili makamlarda yapılan şikayetlerde ilimiz sınırları içerisinde güvenlik ve asayiş bakımından kamu düzenini bozan ve halkın huzurunu kaçıran olaylara karışan şahısların ekseriyetle alkollü oldukları umuma açık park, plaj, sahil, vb. Alanlarda alkol alan şahısların rahatsızlık vererek halkımızda korku ve panik yaşanmasına sebek oldukları tespit edilmiştir."

Editör: Bekir GÜNEŞ