Gazete Emek- İzmir Büyükşehir Belediyesinde işten çıkarılan İZENERJİ ve İZDOĞA işçileri 35 gündür direnişlerini sürdürmekte iken, dün İZTO önündeki eylemlerde işçilerle görüşen Cemil Tugay’ın danışmanı Haydar İnanır işçilere ‘yarın görüşelim, bu işi çözelim” demişti. Bugün Egemenlik Evi’nde gerçekleşen görüşmede işçiler işe dönüş sözü aldı.

‘EN KISA ZAMANDA İŞLERİNE BAŞLAYACAKLAR’
Görüşme akabinde açıklamalarda bulunan Haydar İnanır, “Dün akşam da arkadaşlarla konuştuğumuz şekilde anlaştığımız listeyi istedik. En kısa zamanda listedeki arkadaşlarımız işlerine başlayacak. Şu an yapılacak incelemeler var ve şirketlerden hangilerine alım olacak listeler istendi. En kısa sürede hepsini işe alacağız. İlk etapta ilaçlama ve temizlik bölümüne, sonraki etapta park bahçelerde alım olacak. Daha sonrasında da şirket genel müdürleri ihtiyaç halinde kadroda değişiklik yapabilecek” diye konuştu.

Birleşik Kamu-İş: TÜİK, emekçilerin insan onuruna yaraşır ücret hakkını gasp etmiştir Birleşik Kamu-İş: TÜİK, emekçilerin insan onuruna yaraşır ücret hakkını gasp etmiştir

İKİNCİ GÖRÜŞME CUMA GÜNÜ
İşçiler adına konuşan İZDOĞA işçisi Umut Taşkale ise, “Biz, işten atılan bütün işçilerin alınmasından yanayız. Burada direnen arkadaşların listesi verildi, ama isteriz ki atılan bütün işçileri işlerine geri dönsün. Cuma günü saat 15’te bir görüşme daha gerçekleştireceğiz ve süreci değerlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Evrensel 

Editör: şilan