15 kişinin yangında hayatını kaybettiği Mardin’de yanık ünitesinin olmadığı ortaya çıktı 15 kişinin yangında hayatını kaybettiği Mardin’de yanık ünitesinin olmadığı ortaya çıktı

Gazete Emek- Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın haziran ayının ilk haftasında CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e iade-i ziyarette bulunması bekleniyor. Ziyarette ele alınacak konulara ilişkin kulis bilgilerinin yanısıra Gazeteci Can Ataklı çarpıcı bir iddia da bulundu.

Ataklı, Erdoğan'ın CHP'yi de MHP gibi iktidara ortak etmeyi planladığını ve bu kapsamda CHP'ye 4 bakanlık vereceğini öne sürdü.

Can Ataklı, YouTube yayınında şu iddiaları gündeme getirdi:

"Bazı önemli CHP’lilerle konuştum. Erdoğan’ın şuna zorladığını söylediler, hatta alttan teklif Özgür Özel’e… 'Sizler de taşın altına elinizi koyun, bazı bakanlıkları alın'. Erdoğan artık bitirmiş işi. Erdoğan dönem sonunu planlıyor. Gidecek. 'Başına ve yakınlarına bir şey gelecek mi' diye endişeleri var. Bundan kurtulmak için CHP’yi bir şekilde iktidara ortak etme planı var. Tabii karşılığı var mı?
FAZLA DİKKAT ÇEKMEYEN CHP'Lİ ÜÇ YA DA DÖRT İSMİ HÜKÜMETE ALMAK İSTİYOR

CHP kamuoyunda bir karşılığı yok ama yönetim kademesine girdiği zaman var. Aynı MHP gibi… CHP’yi bir şekilde iktidara entegre etmek... Fazla dikkat çekmeyen ama CHP’li olduğu bilinen üç ya da dört ismi hükümete almak. Bana bunu anlatan, AKP’den gelen sinyali anlatan CHP’li diyor ki; 'Erdoğan bu işi bırakmış zaten.'

Bir iki bakanlık, Milli Eğitim Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ama onun dışında vermeyeceği bakanlık yok. 'Ne olacak' diyor 'Turizm verse, Sağlığı verse, Sporu verse hatta İçişleri’ni verse…' Hatta verir; 'al sen uğraş' der. Şimdi böyle bir hava var. Ben Özgür Özel’in böyle bir şeye yatacağını tahmin etmiyorum ama CHP’nin içinden 'bak belediyeleri de aldık, çalışması için kaynağa da ihtiyaç var. Sadece yerel yönetimle olmaz, merkezi yönetime de ihtiyaç var' diyenler olabilir. Anladığım kadarıyla var, bunu tahrik edenler var."


Kaynak: Artı Gerçek 

Editör: şilan