Gazete Emek - Katledilen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin eşi ve Tahir Elçi İnsan Hakları Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Türkan Elçi dün CHP’ye katılmıştı.

Kılıçdaroğlu, Elçi'nin yanı sıra , CHP Genel Merkezi'ndeki makamında Türkan Elçi'nin oğlu Arda Arin Elçi ile de bir görüşme gerçekleştirmişti.

Öte yandan CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu’nun parti rozeti taktığı Türkan Elçi’nin, CHP’den milletvekili adayı gösterileceği daha önce kulis bilgisi olarak medyada yer almıştı. 

Türkan Elçi’nin CHP’ye resmen katıldığına dair görüntüler sosyal medyada yayımlanınca çok sayıda kullanıcı Elçi’ye “CHP’ye katıldığı için” tepki gösterdi.

Tepkiler üzerine Türkan Elçi de Twitter hesabından açıklama yaptı.

Linç edildiğini ifade eden Türkan Elçi şunları söyledi:

“Linç kültürü yıllaca süregelen şiddet kültürünün tezahürüdür. Linç etmek yerine eleştiriyi yerinde ve dozunda yapabilmek için; letafet, nezaket, görgü edep gibi insanı insan yapan özelliklere, belli bir entelektüel ve mental düzeye sahip olmayı, adabı muaşeret kurallarını da bilmeyi gerektirir aynı zamanda. Toplumun bazı kesimlerinin şiddet dilinden arınmaya, kişilik haklarına saygı duymayı öğrenmeye ihtiyacı var.”

Editör: Bekir GÜNEŞ