Gazete Emek-​6 yıldan uzun süredir cezaevinde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş, "Hepimiz yardım ve kurtarma çalışmalarına katılmak, geçici de olsa halkımızın yanında olmak istiyoruz" dedi.

Edirne Cezaevi'nde bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Maraş depremiyle ilgili olarak Twitter'dan paylaşım yaptı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a çağrıda bulunan Demirtaş, "Hepimiz yardım ve kurtarma çalışmalarına katılmak istiyoruz" dedi. 

Demirtaş'ın paylaşımları şöyle:

Cezaevlerinden hepimiz kan vermek için başvuru yaptık. Battaniyelerimizi de halkımıza göndermek istiyoruz. Bize kolaylık sağlansın.

Sayın Bakan, cezaevlerindeki on binlerce kişi ailelerinden haber alamıyor. Her gün telefon hakkı tanınsın, ailelerin cezaevlerini aramalarına izin verilsin. @bybekirbozdag

Haksız yere içeride tutulan binlerce kişinin, bu felaketi hücrelerinden acı içinde izlemelerine sessiz kalmayın. Hepimiz yardım ve kurtarma çalışmalarına katılmak, geçici de olsa halkımızın yanında olmak istiyoruz. TBMM'yi bu konuda duyarlı olmaya çağırıyorum. 

Kaynak: Duvar 

​​​​​​

Editör: Derya çelik