Gazete Emek - Dilan Polat ve kardeşi Sıla Doğu, Silivri'de örgüt suçlularının bulunduğu 9 numaralı yüksek güvenlikli cezaevinde 30 kişilik koğuşta bulunuyor.

Dilan Polat'ın tek kişilik hücreye geçme talebi reddedildi. Sıla Doğu ise havalandırmada kendisine 'Sosyetik hırsız' diye laf atan mahkum ile kavga etti.

Cezaevinde haftada en fazla 2 bin 500 TL harcayabilen Dilan Polat, ayda üç kez kapalı, bir kez de açık görüşe çıkabilecek. Ağrıları nedeniyle doktora üç kez muayene olan Polat’a orta kulak iltihabı teşhisi konuldu. Polat, koğuşta da kimseyle konuşmuyor.

Sıla Doğu ile diğer tutuklular arasında bir de kavga yaşandı. Havalandırma saatinde bir tutuklu, Sıla Doğu'ya "Sosyetik hırsızlar da burada" diye laf attı. Buna sinirlenen Sıla Doğu, kadın tutuklunun üzerine yürüdü. İnfaz koruma memurları, kavgayı güçlükle ayırdı. Doğu ayrıca psikiyatri bölümünden de destek almaya başladı.

Yılmaz Erdoğan’ın İnci Taneleri dizisinin final tarihi belli oldu Yılmaz Erdoğan’ın İnci Taneleri dizisinin final tarihi belli oldu

(Sputnik)

Editör: Bekir GÜNEŞ