Gazete Emek - 2009 yılında Diyarbakır’ın Bayındırlık Semti’nde inşa edilen Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nün ana binasının kapısındaki DEM logosu, bir süre önce kaldırıldı. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nün kısaltılmış şekli olarak sarı zemin üzerinde yer alan logonun kaldırılması, Diyarbakır’da bazı iddiaları gündeme getirdi.

Uluslararası basın Ekrem İmamoğlu’na “cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?” diye sordu Uluslararası basın Ekrem İmamoğlu’na “cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?” diye sordu

DEM için mi kaldırıldı?

İddialara göre, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, DEM kısaltmasını, DEM Parti’ye denk geldiği için binasından kaldırdı. İl Emniyet Müdürlüğü’nün binasına DEM kısaltması yerine, mavi beyaz zemin üzerine Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, EGM kısaltması yazıldı.

Emniyet açıklama yapmalı’

Konu hakkında Amida Haber’e konuşan Diyarbakır Barosu Başkanı Nahit Eren, “Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nün bu yazıyı hangi saik veya niyetle kaldırdığını bilmiyoruz. Bir siyasi parti ismini çağrıştırıyor kaygısıyla değiştirmiş olabilirler. Ama başka bir siyasi parti ile çağrıştırsaydı yine aynı değişikliği yaparlar mıydı? Bilmiyorum. Bu konuda emniyetin bir açıklama yapması lazım, şu gerekçe ile değiştirdik diye.”

Kaynak: Amida

Editör: Bekir GÜNEŞ