Gazete Emek CHP'nin İstanbu İl Kongresi'nde yaşananlarla ilgili konuşan İmamoğlu, Cemal Canpolat hakkında "Bunlar yaşanıyor. Partimizin demokrasisi yüksek seviyede yaşatıldığı kongreler oluyor. Kimsenin dilini kontrol etmek gibi bir şansımız yok. Varsa içerik olarak usulüne uygunsuz meseleler muhtemeldir ki partimiz disiplin işlemleri yürütecektir.Rakibimiz Ekrem İmamoğlu'nun icraatlarına dönük boş işlerle uğraşıp 4.5 yıldır İmamoğlu'na muhalefet yapmaya çaba gösteriyorlar. Sayın Cumhurbaşkanı'nın grup toplantısında eşlik etmesini üzüntüyle karşıladım" dedi.

NE OLMUŞTU?

CHP İstanbul İl Başkanı ve 196 kurultay delegesinin belirleneceği 38. Olağan İstanbul İl Kongresi 8 Ekim’de Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı.

Genel Merkez'in desteklediği CHP İstanbul İl Başkan adayı Cemal Canpolat, konuşmasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef aldı.

Canpolat, İmamoğlu’nun kendi listesinde olmamasıyla ilgili, “Hiçbir belediye başkanı listemde yok, ben listeye örgütü koydum. Bir kez daha söylüyorum, belediye başkanları kendi alanlarına çekileceklerdir. Kamucu, sosyal, solcu belediyecilik yapacaklardır. AKP’nin devşirme kadrolarıyla belediyecilik yapamazsınız” dedi.

Canpolat, “Hiçbir belediye başkanı CHP örgütünü baskı altına alarak, kendi ilçe başkanınızı milletvekili adayı, il başkanı yapıyorsunuz. Kendinize il başkanı değil özel kalem müdürü seçiyorsunuz” diyerek değişimcileri eleştirdi.

Oy kullanmak için Haliç Kongre Merkezi’ne gelen İmamoğlu, Cemal Canpolat’ın “CHP’lilerin başka partiler üzerinden işe girmesini içime sindiremiyorum. CHP delegelerini sırf size oy vermeleri için işe aldığınız bir dönemi kabul edemiyorum” sözlerine ilişkin, “Çok çirkinleştiler, çok yalan konuştular. Yalanlarında boğulsunlar, biz tertemiz yürüyeceğiz” dedi.

Editör: Bekir GÜNEŞ