Gazete Emek - Eski Fenerbahçeli futbolcu Ümit Özat, Emre Belözoğlu ile ilgili açıklamalarından dolayı Beykoz Adliyesi'nde ifade verdi.

Özat ifade işleminin ardından sosyal medyadan yayınladığı video ile tepki gösterdiği Emre Belözoğlu'nun "FETÖ soruşturması geçirmesi gerektiğini" savundu. 

Dr. Aykurt, futbol taraftarları ile hükümet arasındaki gerginliği yorumladı: Tribünler toplumun izdüşümüdür Dr. Aykurt, futbol taraftarları ile hükümet arasındaki gerginliği yorumladı: Tribünler toplumun izdüşümüdür

Ümit Özat'ın açıklamaları şöyle: 

"Arkadaşlar merhaba, az önce Beykoz Adliyesi'nde Emre Belözoğlu ile ilgili açıklamalarımdan dolayı ifade verdim. Malesef bu ülkede FETÖ soruşturması geçirmesi gereken Emre Belözoğlu ve onun avaneleri ellerini kollarını sallayarak gezerken, ben ve benim gibiler adliye koridorlarında ifade veriyoruz, yakalama kararımızın kaldırılması için. Ondan sonra FETÖ temizliği var diyorsunuz, kimin aklıyla alay ediyorsunuz siz? Herkesi kandırırsınız da Allah'ı nasıl kandırırsınız? Allah büyük, görüşeceğiz."