Gazete Emek- Hacettepe Üniversitesi’nde Newroz kutlaması yapmak isteyen öğrencilere, ellerinde döner bıçağı bulunan bir grup saldırdı. ‘Ankara Özgür Öğrenci İnisiyatifi’ adlı sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Polis ve ÖGB’nin abluka altına aldığı arkadaşlarımıza çeteler döner bıçaklarıyla saldırıyor” denildi.

Hacettepe Üniversitesi’ndeki Newroz kutlamasında yaşananlara ilişkin görüntü ve fotoğraflar, ‘Ankara Özgür Öğrenci İnisiyatifi’ adlı Twitter hesabından paylaşıldı. 

Polis memurunun aracından 52,5 kilo patlayıcı bulunmuştu! Bakan Soylu'dan açıklama 

"ARKADAŞLARIMIZIN BAŞINA GELEBİLECEK HER ŞEYDEN AKP-MHP SORUMLUDUR"

Paylaşımda, Newroz kutlaması yapan öğrencilere polis ve özel güvenlik görevlilerinin müdahale ettiği belirtilerek şunlar iddialara yer verildi:

“Hacettepe Üniversitesi’nde Newroz’u kutlamak isteyen arkadaşlarımıza faşist polis, ÖGB ve ülkücü çeteler birlikte saldırdı. Polis ve ÖGB’nin abluka altına aldığı arkadaşlarımıza çeteler döner bıçaklarıyla saldırıyor. Arkadaşlarımızın başına gelebilecek her şeyden AKP-MHP faşist iktidarı ve onun çeteleri sorumludur. Bilinsin ki Mazlumlardan bugüne yurtseverler her yerdedir ve olacaktır."


 

Kaynak: T24