Gazete Emek- İstanbul Yeşilkent Mahallesi'nde yakınlarının ihbarı üzerine kalp hastasını almaya gelen sağlık görevlileri ambulansı park ederken iddiaya göre bir araca hafif şekilde çarptı.

Ambulansın araçlarına zarar verdiğini öne süren aynı binanın iki dairesinde oturanlar, ellerine sopalar alarak aşağı inip 112 Acil sağlık ambulansındaki Süleyman Kartal ile yukarıda hastaya müdahale eden Tolga Kaya ve Hasan Demir'e saldırdı. Görevlilerin 'Beyaz kod' vermesi üzerine kısa sürede polis ekipleri sevk edildi.

DÖRT KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Ajanslarda yer alan habere göre polis ekipler aynı aileden Doğan, Fadime, Ramazan ile Beytullah Şenkaloğlu'nu gözaltına aldı.

SAĞLIK GÖREVLİSİ HASTANEYE KALDIRILDI

Başından darbe alıp, kanlar içerisinde kalan sağlık görevlilerinden Süleyman Kartal, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'ndeki özel bir hastaneye kaldırıldı. Diğer iki görevli de kontrol amaçlı hastaneye götürüldü.

Kalp hastası Fahri Aybakan, Esenyurt’taki özel bir hastaneye kaldırılarak yoğun bakıma alındı.

İdris Baluken cezaevlerinde yaşananları yazdı: Size bir hasta mahpusun yolculuğunu anlatayım İdris Baluken cezaevlerinde yaşananları yazdı: Size bir hasta mahpusun yolculuğunu anlatayım