Gazete Emek - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Haliç Kongre Merkezi'nde partisinin İstanbul büyükşehir ve ilçe belediye başkan adayları tanıtım ve proje lansman programında konuştu:

Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bakan Mehmet Özhaseki; Anadolu coğrafyasını adeta talan ettik Bakan Mehmet Özhaseki; Anadolu coğrafyasını adeta talan ettik

"İstanbul'a hep kariyer basamağı olarak bakıldı"

"Biz İYİ Parti olarak farklı gözüken ama birbirinin aynadaki sureti olan bu iki kutuplu siyasete karşı çıktık. Bu düzene son vermek için zorlu ama şanlı bir yola çıktık. İki tarafında millete sunduğu bir vaat var; diğer tarafın kazanmaması. Taraflardan birini denklemden çekince sundukları hiçbir vaat kalmıyor. İstanbul bugün yolsuzlukla boğuşan bir şehir. İstanbul bugün ranta boğulan bir şehir. Siyasetin geldiği noktada İstanbul'a hep paranın şehiri olarak bakıldı. İstanbul'a hep şahsi hırs ve intikam aracı olarak bakıldı. İstanbul'a hep kariyer basamağı olarak bakıldı.

Doğu ile batının birleştiği bu şehiri iki ayağı yere sağlam basanların yönetmesi gerekiyor. Bu şehri sadece aklı İstanbul’da olanların İlgisi ve odağı sadece İstanbul’da olanların Amacı sadece İstanbul’un derdine derman olmak olanları yönetmesi gerekiyor. Eli genel merkezlerinde gözü başka mevkilerde boş zamanlarında da İstanbul’da olanlar bu şehri yönetemez. 

"Zoraki ve emanet adaylara mecbur değilsiniz"

Mesela gölgesine sığındıklarının emriyle hareket edenler de kendi gölgesinden cesaret alıp kibirle hareket edenler de bu vasatlık da son bulsun. Gelin artık İstanbul'u kendi kariyerleri için zıplama tahtası haline getirenlerin çıkardığı gürültü İstanbullunun sesini daha fazla bastırmasın. Gelin artık "İstanbul'u kim kazanır?" sorusu İstanbul'un gerçek sorunlarına gölge düşürmesin. Ve asla unutmayın, makam cahilleri alim ederken, çığırdan çıkartıp zalim ederken, İstanbullu yoklukta talim ederken, utanmadan sefa sürenlere mecbur değilsiniz. İstanbul'a ihanet edenlere de İstanbul'u ihmal edenlere de mecbur değilsiniz. Ez cümle zoraki adaya da emanet adaya da mecbur değilsiniz.

"Buğra, zaman zaman hepimizin sinirini bozacak kadar çok çalışıyor"

Çünkü artık karşınızda İstanbul'a layık bir aday var. İstanbul'u başının üstünde taşıyacak bir aday var. Artık karşınızda Buğra Kavuncu var. Aday olduğu günden beri "İstanbul'u nasıl kazanırım?" diye değil, "İstanbul nasıl kazanır?" "İstanbul'u nasıl kazanır?" diye düşünerek çalışıyor. Zaman zaman hepimizin sinirini bozacak kadar çok çalışıyor. Birazdan da sizlere İstanbul için neler yapacağını, sorunlara nasıl çare bulacağını, en iyi hizmeti nasıl sağlayacağını anlatacak. Sadece sorunlarla değil, iyi belediyecilik vizyonuyla, projeleriyle, çözümleriyle konuşacak. Ben yürekten inanıyorum ki hakkıyla rekabet nasıl yapılırmış, herkese gösterecek. Hakkıyla hizmet nasıl edilirmiş, herkese gösterecek.

İyi ve cesur insanların dik duruşu hep birilerinin sinirini bozdu"

Artık oylarınız daha fazla heba olmasın istiyorsanız Buğra kardeşime ey İstanbul oy istiyorum! Artık alın teriniz birilerinin ihtirasları uğruna harcanmasın istiyorsanız Buğra kardeşime oy istiyorum. Artık geleceğiniz kendisine kariyer kovalayanların peşinde meçhule sürüklenmesin istiyorsanız, Buğra kardeşime oy istiyorum. Biliyorum ki Türkiye'nin iyi ve cesur insanlarının dik duruşu, netliği ve dürüstlüğü şimdiye kadar hep birilerinin sinirlerini bozdu.

"Yalancıların, dümencilerin, namertlerin sinirlerini bozmaya devam edeceğiz"

Vallahi kimse kusura bakmasın. Tüm yalancıların, tüm dümencilerin, tüm namertlerin sinirlerini bozmaya aynen devam edeceğiz. Türkiye'yi şahsının sananların da yüzde 60 yalanıyla milletin umutlarını çalanların da rahatlarını bozmaya aynen devam edeceğiz. Bugüne kadar kendimize dair hiçbir hesabımız, hiçbir çıkarımız, hiçbir korkumuz olmadığı için hep harbi durduk ve hep kalbi konuştuk. Bundan sonra da aynen devam edeceğiz. Tarihimizi özümüzde, atamızı gönlümüzde, milletimizi başımızın üstünde taşıyacak, Türk siyasetindeki kayıkçı kavgalarına birer birer ayna tutacağız.

Milletimize dayatılan tüm prangaları birer birer kıracağız. Vicdanları kanatan tüm yaralarımızı birer birer saracağız. Milletimizi ayıran değil birleştiren, bölen değil tamamlayan, kutuplaştıran değil buluşturan olacağız. Hakaretin yerine saygıyı, öfkenin yerine anlayışı, ben bilirimciliğin yerine ortak aklı, nefretin yerine de sevgiyi büyüteceğiz.

"Prangaları ve zincirleri teker teker kıracağız"

Türkiye'nin iyi ve cesur evlatları. Fatih Sultan Mehmet Han ne diyor? "Onlar korkularından denizi zincirleyecek kadar akıllı ise, korkularından denizi zincirleyecek kadar akıllı ise, biz de gemileri karadan yürütebilecek kadar deliyiz" İşte bu sözden aldığımız ilhamla biz de bugün buradan diyoruz ki "Varsın onlar korkularından aziz milletimizin iradesini zincirleyip iki kutba mahkum edebilecek kadar kendilerini akıllı zannede dursunlar. Biz de milletimize dayatılan tüm o zincirleri tek başımıza özü başımıza birer birer kıracak kadar deliyiz"

Kimse merak etmesin. Önce sandıkta, sonra sahada, önce yerelde, sonra genelde, önce İstanbul'da, çok yakında bütün Türkiye'de bunu gerçekleştireceğiz. Bu prangaları, bu zincirleri teker teker kıracağız. Balıkesir'de Turan kıracak. Ankara'da Cengiz Topel kıracak. Bursa'da Selçuk kıracak. Samsun'da İmren kıracak. Sağ olun, var olun, Allah'a emanet olun."

İyi Parti'nin İstanbul adayları belli oldu

Adalar - Ayşe Gülnur ŞAKİR
Arnavutköy - İsmail YAŞAR
Ataşehir - Ali COŞKUN
Bağcılar - Eyüp Ali ÖZDEMİR
Bahçelievler - Tugay ÇAPUN
Bakırköy - Ataner ORKUNOĞLU
Başakşehir - Tevfik Atakan ŞAKAR
Bayrampaşa - Vahit ÇELİK
Beşiktaş - Nurettin SAĞIRKAYA
Beykoz - TUBA ALAYLI ÖZGÜÇ
Beylikdüzü - Erol KARAPINAR
Beyoğlu - İsmail Hakkı ÇAVUŞOĞLU
Büyükçekmece - Nejat DURMUŞ
Çatalca - İsmail İP
Esenler - Şeh Ömer KARA
Eyüpsultan - Emel BİLENOĞLU
Fatih - Barbaros Hayrettin MAHİROĞULLARI
Gaziosmanpaşa - Erhan ÖZKAN
Güngören - H. Pelin Sellitepe TURAN
Kadıköy - Kübra DURSUN
Kağıthane - Mustafa Kürşat CEYLAN
Kartal - Altınok ÖZ
Maltepe - Ramazan UĞURAL
Pendik - Süleyman TURAN
Sancaktepe - Cemal DOĞAN
Silivri - Bihter Akbaş SEZER
Sultanbeyli - Fatih KARATAŞ
Sultangazi - Hüseyin ÖNDEŞ
Şile - Demet Alkan TEKDEMİR
Şişli - Ahmet ÜNAL
Tuzla - Taha Orhun ERTÜRKMEN
Ümraniye - Serkan YALÇIN
Üsküdar - Prof. Dr. Ertaç ERGÜVEN
Zeytinburnu - Prof. Dr. Kürşat ÖZER

Editör: Bekir GÜNEŞ