Gazete Emek - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) listelerinden Erzincan Milletvekili seçilen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin kullanmış olduğu "Pazartesi günü üzerimizi çırpıp yeniden başlıyor, “İçimizde Cumhuriyetin neşesi” ile yollara düşüyoruz" ifadelerine yanıt verdi.

Sarıgül, İnce’nin yönelik “Siyasette aldığınız bazı kararlar üstünüzü çırpmakla geçmez. Üstünüze yapışır. Adama sorarlar tehlike kapıdayken ne yaptın? Cumartesi ne yaptın? Pazar ne yaptın? Pazartesi’yi neden bekledin? Siyaset omurga ister dik duruş ister. En önemlisi de vefa ister” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Seçimi 2. tur çalışmaları için gittiği Bayburt’ta konuşan Sarıgül, şunları söyledi:

"Türkiye beş yıldır Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle yönetiliyor.  Bu sistem tüm yetkileri bir kişiye verdi. Meclis göstermelik oldu. Bakanlar şeklen var, fiilen yok. Kimse sorumluluk almıyor. Herkes her şeyi Sayın Erdoğan’dan bekliyor. Bu öyle bir sistem ki Sayın Erdoğan’ın hafta 30 binden fazla karara imza atması gerekiyor. Başında kim olursa olsun bu sistem yürümez. Bu seçimler son derece önemlidir.  Ülkemizi bir kişi tek başına yönetmeye devam etsin mi etmesin mi? Buna karar vereceğiz. Hangi partiye mensup olursak olalım. Siyasi ayrılıklarımızı bir kenara bırakmamız cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden çıkmamız lazım. Türkiye’yi demokratik Parlamenter Sisteme geçirecek olan Sayın Kılıçdaroğlu’dur."

"KAMUDA DÜRÜST YÖNETİM DİYEN İSİM KILIÇDAROĞLU'DUR"

"Tarlada fabrikada üretim, kamuda dürüst yönetim diyen isim Kılıçdaroğlu’dur. Devlette hesap kitap kalmadı.  Türkiye’de devletin işleyişini, hesabını kitabını, bütçeyi, vergiyi, en iyi bilen isim Kemal Kılıçdaroğlu’dur.  Kemal Kılıçdaroğlu, devletin hesabını kitabını toplar, iki yakamız bir araya gelir. Kemal Kılıçdaroğlu söylediği her sözün, hesabını kuruş kuruş yapar öyle konuşur. Devlette israf ve masraf çok arttı. Kılıçdaroğlu israf ve masrafı önler. Ekonomiyi ehil ellere teslim eder. Kılıçdaroğlu’nun yönettiği Türkiye güzel bir Türkiye olur.”

Editör: Bekir GÜNEŞ