Gazeteci Emek- Kendisinden Dışişleri Bakanı olarak bahsedilen bir haberi alıntılayarak "Bu korku size yeter" mesajını paylaşması üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından "Bu millet seni Dışişleri'nin lağımcısı bile yapmaz" sözleriyle hedef alınan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Soylu'ya yeni bir yanıt verdi.

 

 

Twitter hesabından paylaşım yapan Sezgin Tanrıkulu, Soylu'nun kendisini hedef aldığı bir haberi alıntılayarak "Gelecekteki Dışişleri Bakanı olarak, şimdiki İçişleri Bakanı'na selam ve sevgilerimi iletiyorum" notunu düştü.

 

Tanrıkulu'nun paylaşımı şu şekilde:

 

NE OLMUŞTU?

 

CHP'li Sezgin Tanrıkulu, "Bayraktar Siha üretimi durduruldu. Dışişleri Bakanı Sezgin Tanrıkulu Türkiye'nin savaş suçu işleyen bu ölümcül silahlara ihtiyacı olmadığını söyledi. Siha üretim merkezini yurt dışına taşıması için Selçuk Bayraktar'a iki hafta süre tanındı" şeklindeki paylaşımı alıntılayarak üzerine "Bu korku size yeter troller. Ama emin olun adil olacağız" diye yazmıştı.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AKP Gaziantep Genişletilmiş Danışma Meclisi toplantısında Tanrıkulu'nu bu paylaşım sebebiyle hedef almıştı. Soylu, Tanrıkulu'nu eleştirerek, "Geçmişi ancak Kılıçdaroğlu bilir. Adamın birisi çıkmış Dışişleri Bakanı olursam SİHA'ların üretimine son vereceğim diyor. Bu millet seni Dışişleri Bakanı değil, Dışişleri'nin lağımcısı bile yapmaz" ifadelerini kullanmıştı.