Gazete Emek- Sosyal medyada Şebnem Tüfekçi isimli kadına sokakta şort giydiği için kendisine sözlü  tacizde bulunan  bir kişinin videosunu paylaştı. Adı Yavuz Atsız olduğu belirtilen kişinin videoda Tüfekçi'ye ve babasına "Gavat" diyerek hakaretler yağdırdığı duyuluyor.

Sosyal medyada yayılan bir video, tepki çekti. Şebnem Tüfekçi  İstanbul Fikirtepe'de sokakta şortla yürüdüğü sırada yanına yaklaşan ve tacizde bulunan  şahsın, kendisine hakaretler yağdırdığı anların görüntülerini paylaştı.



 

Erdoğan'dan yeni genelge; inşaatlar duracak, yeni araç alımları yapılmayacak

"SEN UTANMAZSIN"

Tüfekçi, videodaki şahsa, şort giymesinin onu ilgilendirmediğini belirtirken, şahıs, "Sen utanmazsın" şeklinde karşılık veriyor. Diğer yandan Tüfekçi, şort giymesine ailesinin bile karışmadığını, videodaki şahsın hiç karışma hakkı olmadığını dile getiriyor. Bunun üzerine şahıs, Tüfekçi ve babasına hakaret yağdırıyor.

SOSYAL MEDYADA RUS HESAPLARA İLGİSİ ÇIKTI

Diğer yandan söz konusu video, sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girdi. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı, videoyu paylaşarak, şahsın genç kıza yönelik müdahalesinin ve hakaretlerinin yanlış olduğunu vurguladı.

Öte yandan “gavat” diyerek genç kıza saldıran Yavuz Atsız'ın sosyal medya hesaplarından Rus kadın hesaplarına ilgisi olduğu ortaya çıktı.


 

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim takvimini açıkladı


SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ


İstanbul'da şort giyen bir kadına sözlü tacizde bulunarak "Neden şort giyiyorsun, gavat mısın" diyen kişinin kumarhanede şortlu fotoğraf paylaştığı ortaya çıktı. Sosyal medyada bu gericiye karşı #SANANELAN diye kampanya başlatıldı. Binlerce kişi kampanyaya katılarak tepki gösterdi.

TACİZE MARUZ KALAN GENÇ KADIN YAŞADIKLARININ ANLATTI

Olayın muhataplarından Şebnem Tüfekçi, yaşadığı olayı anlatan bir açıklama yaptı.

 

'BAMBAŞKA KONULARIN KONUŞULDUĞU BİR İSTİYOR'



Dün videoyu çekmeye başladığında tartışmanın sonuna geldiklerini belirten Şebnem Tüfekçi, "O yüzden öncesini de buradan anlatmak istiyorum. Dün öğle saatlerinde şortumu giydim ve caddede yürürken karşıma iki tane adam çıktı. Ve bedenime, bacaklarıma rahatsız edici bir boyutta bakışlar atmaya başladılar ve ben dönüp beklemedikleri bir soru sordum. Onlara 'neden bakıyorsunuz' dedim. Ben böyle sorunca üstüme yürüyüp sinirlendi. Sanırım sessiz kalacağını düşünüyor, tüm insanların. Buna alışmışlar çünkü. Ben yaptığı hakaretlerin üstüne ona, 'Sana ne benim giydiğimden, benim ailem bile karışmıyor, sen niye karışıyorsun' diye sorunca, o zaman senin ailen de nokta nokta diyerek hiç tanımadığı bir aileye bile hakaretler yağdırdı" dedi.

Tüfekçi, "Olay anında orada bulunan herkes adamın üstüne gitmek yerine beni oradan uzaklaştırmaya ve beni sakinleştirmeye çalıştılar. Keşke adamın üstüne gidip ona sorabilme cesaretinde bulunsalardı. Onun haricinde video kapandıktan sonra çok daha ağır küfürlere maruz kaldım. Umarım bu çıkardığım ses daha önce tacize uğramış, kadın ya da erkek hiç fark etmez, tüm insanların sesi olabilmiştir. Ve bundan sonra hiçbir insan tanıdığı, ya da tanımadığı herhangi birinin yaşam şekline karışma cesaretini kendinde bulamaz. Umarım utanırlar ve pişman olurlar. Bundan sonra da hiçbir kadın, hiçbir erkek böyle bir şey yaşamak zorunda kalmaz. Biz, artık başörtüsünün de şortun da konuşulmadığı, bambaşka konuların konuşulduğu bir gündem ve ülke istiyoruz. Bunun hayalini kuruyoruz" ifadelerini kullandı.





Kaynak: Gerçek Gündem