Gazete Emek-Süper Lig'de İstanbulspor, Trabzonspor karşısında 1-2 yenik düşmesinin ardından yaptığı itirazların reddedilmesi sonucunda maçtan çekilme kararı aldı. Başkan Ecmel Sarıalioğlu, sahaya inerek oyuncularını soyunma odasına gönderdi, ardından stadyumdan ayrıldı. 

İSTANBULSPOR'U BEKLEYEN CEZA

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Futbol Müsabaka Talimatı'na göre, maçın hükmen Trabzonspor lehine hükmen galibiyet ilan edilmesi ve İstanbulspor'un puanının silinmesi gerekiyor. Talimatın ilgili maddesi şöyle:

"Bir sezon boyunca müsabaka kıyafeti ile belirlenen ve ilan olunan saatte sahaya gelmeyen, müsabaka sahasına gelmekle beraber müsabakaya çıkmayan veya başlamış bir müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber ayrıca mevcut puanlarından galibiyet halinde verilen puan kadar puan silinir. Böyle durumlarda ilgili kulüp, hakemlerin masrafları ile diğer masrafları ve karşı takımın zararlarını karşılamak üzere TFF tarafından takdir edilecek tazminatı ödemek zorundadır."

2016'DA YAŞANMIŞTI

2016 yılında Eskişehirspor, Göztepe maçında müsabaka devam ederken sahadan çekilmiş ve  hükmen 3-0 mağlup sayılmıştı. TFF kulübe 3 puan silme cezası da vermişti. Kulüp ve başkan da para cezasına çarptırılmıştı.

İSTANBULSPOR'UN LİGDEKİ DURUMU

Ligde 15 maç sonunda 8 puanla son sırada yer alıyor. Bu maçın ardından 3 puan silme cezası verilirse, sarı-siyahlı ekibin ligde kalma ihtimali biraz daha azalacak.

Ersun Yanal Amedspor için Diyarbakır’da! Ersun Yanal Amedspor için Diyarbakır’da! 

Kaynak: Duvar

Editör: Derya çelik