Gazete Emek- Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nde (HEDEP) kısa isim alternatifleri belli oldu. Artı Gerçek'ten Seda Taşkın'ın haberine göre Halk Dep, Eşitlik Partisi, Halklar Partisi ve Halk Partisi konuşulan alternatifler arasında.

Meclis'te CHP ve DEM'den Tahir Elçi kararına tepki: Katilleri, arkasındakileri çok iyi tanıyoruz Meclis'te CHP ve DEM'den Tahir Elçi kararına tepki: Katilleri, arkasındakileri çok iyi tanıyoruz

HABERİ OKU: Mansur Çalar'a son ırkçı saldırılardan sonra Amedspor eski başkanı 2 yıl önce Kırklareli'de yaşadıklarını anlattı

Habere göre kısaltmanın, parti adının harflerinden oluşmaması planlanıyor. Bu göre kısa isim olarak  Eşitlik Partisi, Halklar Partisi ya da Halk Partisi alternatifleri öne çıkıyor.  

KISALTMA LOGODAN KALDIRILIYOR

Hafta sonu toplanacak Merkez Yürütme Kurulu'nda (MYK) yeni kısaltma önerilerinin görüşülmesi, kararın belirlenmesi ardından da Tüzük Kurultayı'nın toplanması bekleniyor.

SON DAKİKA HABERİ: Deniz Bank, 'Fatih Terim fonu' ve Seçil Erzan'a ilişkin sessizliğini bozdu: Dikkat çeken açıklamalar

Hafta sonu yapılacak MYK öncesinde HEDEP yönetimi kısaltma ile ilgili ilk kararını da aldı. Buna göre, kısaltma logodan kaldırılacak ve logoda sadece partinin tam ismi yer alacak.

NE OLMUŞTU?

Yargıtay, geçen hafta verdiği kararda parti isminin kısaltması olan HEDEP'in daha önce kapatılan Halkın Demokrasi Partisi’ni (HADEP) andırdığı gerekçesiyle kısaltmasının değiştirilmesi istemişti. Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan da partinin uzun isminin aynı kalacağını ancak kısa isminin değişeceğini açıklamıştı.

Editör: Bekir GÜNEŞ