Gazete Emek - Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Fox TV'de İlker Karagöz'ün sorularını yanıtladı. Mehmet Şimşek'in ekonomik sorunlar için verdiği “sabır” tavsiyesini değerlendiren. Özdağ," Mehmet Bey'e önerim bir pazara çıksın ve halk arasında konuşsun ve ekmek kuyruğunda bekleyen emeklilerle konuşsun ve 7.500 emekli maaşıyla geçinmek zorunda kalan insanlarla konuşsun. Milyonlarca insan bu parayla geçinmek zorunda alıyor. Tabi 4-5 yerden maaş alanlara sabredin demek kolay” diye konuştu.

Bakan Şimşek’e “sabır” tepkisi: Birçok insan açlık noktasında yaşıyor!

Özdağ, "Almış olduğu parayla kirasını, doğalgazını zor ödeyen, okula çocuğunu yollamak zorunda olan ya da yollayamadığı için çocuğunu okuldan alan, üniversiteyi kazanmış ama bir başka şehirde çocuğunun kirasını vermeyen babaya anneye sabır önermek çok kolay. Ama insanların sabredecek hali kalmadı, birçok insan açlık noktasında yaşıyor” ifadelerini kullandı.

Sığınmacı tepkisi: Yılda 11 milyar dolar bu insanlara harcıyorlar!

Sığınmacı sorununa ilişkin olarak da “Türkiye etrafında bir kuşatma var” diyen Özdağ, "Bunların hepsinin sorumlusu stratejik anlamda cahil bir zihniyet. Şimdi bu ülkeye 13 milyon sığınmacıyı dolduruyor, sokakları güvensiz yapıyor, yılda 11 milyar dolar bu insanlara harcıyorlar” sözlerini kaydetti.

Özdağ, yeni ismi Demokratik Halklar Partisi olan Yeşil Sol Parti'nin Kars ve Iğdır'da kazanmaması için yerel seçimlerde stratejik bir tercih yapacaklarını belirterek, "Onun dışında Türkiye'nin her yerinden aday çıkaracağız" dedi. 

Editör: Bekir GÜNEŞ