Gazete Emek - Konya, İzmir ve Erzurum'da peş peşe korkutan depremler meydana geldi. AFAD verilerine göre, Konya'nın Selçuklu ilçesinde 5.0, İzmir'in Buca ilçesinde 3.9 ve son olarak Erzurum'un Narman ilçesinde 4.1 büyüklüğünde depremler meydana geldi. İlk belirlemelere göre depremlerde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

Konya’nın merkez Selçuklu ilçesinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, saat 18.06’da merkez üssü Konya’nın Selçuklu ilçesinde 5.0 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Yerin 7,24 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem konya ve ilçelerinden de hissedildi. Sarsıntı ile birlikte panik ve korku yaşayan vatandaşlar evlerinden çıktı. İlk belirlemelere göre depremde herhangi bir can kaybı, yaralanma veya yıkılan bir yapının olmadığı öğrenildi.

BAKAN KOCA: KONYA'MIZA GEÇMİŞ OLSUN

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Konya’nın Selçuklu ilçesinde meydana gelen deprem sonrasında acil birimlerine ulaşan bir olumsuzluk yaşanmadığını açıkladı. Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Konya, Selçuklu ilçemizde gerçekleşen 5.0 büyüklüğünde depremde acil birimlerimize ulaşan bir olumsuzluk yaşanmadı. Memleketim, kadim şehir Konya'mıza geçmiş olsun.” ifadelerine yer verdi.

Editör: Bekir GÜNEŞ