Gazete Emek - Helallik isteyen Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su’ya DTSO verdiği cevapta Amedspor’a hiçbir destek verilmediği belirtilmişti. Açıklamada şu ifadelere yer verilmişti: “Amedspor'a destek vermediginiz gibi engelli takim ve altyapinin belediyeden aldigi destekleri kestiniz ve Amedspor'un

desteklere ulasmasini engellediginiz için,

Bu engellemeler disinda kentin gelisimine yönelik Valilik ve Büyükschir

Belediyesinin yapmas gerekenleri yapmadigniz için ,

HAKKIMIZI HELAL ETMIYORUZ

SiZi ALLAH' A HAVALE EDIYORUZ”

Valilikten yapılan açıklamada ise Amedspor ismi anılmadan destek verildiği iddia edildi. Bu iddialara Amedspor Yüksek İstişare kurulu cevap verdi. 

AMEDSPOR YÜKSEK İSTİŞARE KURULUNDAN YAPILAN AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE: 

BASINA VE KAMUOYUNA

Amedspor, başta futbol olmak üzere , tekerlekli basketbol takımı, kadın futbol takımı, boks gibi birçok branşta profesyonel ve amatör liglerde mücadele eden bölgemizde en fazla lisanslı sporcusu olan bir spor kulübüdür.

Amedspor Futbol A Takımı yıllardır kentte özlemi yaşanan şampiyonluk hasretine son vermiştir. Alt Yaş Grupları, Profesyonel ve Amatör liglerde mücadele eden yüzlerce sporcumuz yaşadıkları tüm zorluklara rağmen büyük başarılar elde etmiştir. Sportif faaliyetlerin maliyetlerinin ne boyutta olduğu kamuoyu tarafından çok iyi bilinmektedir. Kulübümüz tüm branşlarda ki faaliyetlerinin giderleri İlimizdeki STK’lar, kulübümüzün  yöneticileri ve kulübümüze gönül verenlerce karşılanmaktadır. Lig şampiyonluğumuz başta olmak üzere sergilediğimiz başarılı grafik halkımız tarafından büyük bir sevinç ve mutlulukla karşılandı. Kentte ve bölgede son yıllarda en başarılı spor kulübü olan Amedsporumuza,  8 yıldır kayyumla yönetilen başta belediyeler olmak üzere Valilik ve kamu kurumları tarafından hiçbir destek verilmemiştir. Bu yıl yaşadığımız şampiyonluk bölgemiz ve ülkenin dört bir yanında büyük bir sevinç ile karşılanırken, kulübümüz kentimizin mülki amirleri tarafından bir tebrik mesajı dahi almadı. 

Kulübümüzün adını bile kullanmaya   imtina eden valilik,  hafta başında Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nın yayınladığı basın açıklamasına verdikleri cevapta Diyarbakır’da spor alanlarına destek verdiklerini iddia etmişlerdir. Kulübümüzün destek alması bir tarafa daha önceki yerel yönetimlerin sağladığı imkanlar dahi bu dönemde elinden alınmıştır.

Diyarbakır  valiliğine atanan Murat Zorluoğlu’ndan ilk açıklama Diyarbakır valiliğine atanan Murat Zorluoğlu’ndan ilk açıklama

Ayrıca Valilikçe açıklanan “Destek Verdik” açıklamasının nerelere ve kimlere verildiğini merak etmiyor değiliz.

Tüm halkımızı saygıyla selamlıyoruz. 

AMEDSPOR YÜKSEK İSTİŞARE KURULU

Editör: Bekir GÜNEŞ