Gazete Emek- Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, dokuz günlük tatil boyunca Türkiye genelinde hava durumunun nasıl olacağına dair yazılı açıklama yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Kurban Bayramı hava tahmin raporunu paylaşan Özhaseki, hafta sonundan itibaren Türkiye'nin yağışlı havanın etkisi altına gireceğine dikkat çekti.

Özhaseki, "9 günlük tatil boyunca ülke genelinde hava sıcaklıkları biraz azalacak. Yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış olacağı tahmin ediliyor" dedi.
BAYRAMDA BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU

Microsoft 365'ten "Tüm uygulama ve hizmetler kurtarıldı" açıklaması Microsoft 365'ten "Tüm uygulama ve hizmetler kurtarıldı" açıklaması

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan hava tahmin raporuna göre,

- Bayramın birinci günü Batı ve Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz kıyılarıyla Doğu Anadolu'nun kuzeydoğu kesimlerinde,

- Bayramın ikinci günü Doğu Akdeniz'in Toroslar mevkisi, Doğu Karadeniz ile Sinop ve Samsun'un iç kesimleri, Ordu, Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde,

- Bayramın üçüncü günü Doğu Karadeniz ile Kars ve Ardahan çevrelerinde,

- Bayramın dördüncü günü ise Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin'in iç kesimleri ile Denizli, Afyonkarahisar, Isparta ve Ardahan çevrelerinde, sağanak ve gök gürültülü sağanak görülecek.

Diğer bölgeler ise parçalı bulutlu olacak.


Kaynak: Artı Gerçek 

Editör: şilan