Gazete Emek- NFT ya da tam adı ile Non-Fungible Token (değişimi mümkün olmayan para), tartışmasız bir şekilde son haftaların en önemli gündem maddelerinden birini oluşturuyor.

Bekir Güneş yazdı: Şırnak'ın neden 'mavi' olduğunu ben size anlatayım!

Milyonlarca dolara satılan sanat eserleri ve videolar, Fenerbahçe’nin dünyaca ünlü futbolcusu Mesut Özil’in kendi ürünlerini NFT ile satışa çıkarması ve dahası, NFT’nin bir anda gündem haline gelmesini sağladı. Bu satış sosyal medyada gündem oldu. 

Uyuşturucudan gözaltına alınan AKP’li Kürşat Atvatoğlu’nun nasıl milyoner olduğunu gazeteci arkadaşı tek tek anlattı

Hemen hemen her gündem konusu hakkında fikir belirten ya da konuda uzman kişileri YouTube kanalında konuk ederek fikirlerini alan gazeteci Cüneyt Özdemir, 26 Mart tarihinde “Bu tweet bir 'SANAT ESERİ'dir!“ şeklinde bir tweet paylaşmış ve söz konusu tweeti NFT ile satışa çıkarmıştı.

Bir Youtuber'a "geri zekâlı" dediği için yargılanan Okan Bayülgen'in davasında karar açıklandı

Cüneyt Özdemir'in tweeti, Türkiye'nin en "pahalı" tweeti oldu.

TIKLAYIN- Banu Güven ile Nedim Şener'den Twitter üzerinden sert tartışma: Nedim yazanı iyi oku

Öğle saatlerinde yeni bir tweet paylaşan Cüneyt Özdemir, “Türkiye’nin en pahalı twitini sattık” ifadelerini kullandığı tweet ile satışa sunmuş olduğu tweetin satıldığını duyurdu. Tweetin satışa sunulduğu internet sayfasına girdiğimizde “@izzetpinto78” adlı bir kullanıcının tweet için 10 bin dolar değerinde Ethereum ödediğini görüyoruz. Cüneyt Özdemir, söz konusu tweetten elde ettiği geliri Darrüşafaka'ya bağışlayacağını söyledi.

CÜNEYT ÖZDEMİR'İN BU TWEETİ TEPKİLERE NEDEN OLDU

-Kendi Alanınızda başarılısınız. Trendleri güzel yakalayıp iyi focuslanabiliyorsunuz, bugüne kadar sizi takdirle takip ediyordum. Fakat çöp adam çizip NFT yapsanız saygım sonsuz olurdu.ama popülerliğinizi kullanıp tweet satmaya çalışmak emin olun burdan çok irite duruyor. (@kozsumer)

- Sistemi eleştirir gibi yapıp el altından kendi yolunuza bakıyorsunuz. Ne ala hayat (@gokkan04)

- Birisi Cüneyt'e rüşvet verecek, kılıf hazırlıyor. (@ctb0101)

- Bu ne ya para aklamanın yeni yolu mu (@Sevgi09466408)

- yok artık.... beyin bedava (@CryptoTatarCoin)

- Ülkenin gazetecisi de ayrı rahatsız ülkecek iyiyiz (@kadir60361784)

Kaynak:Webtekno