Gazete Emek- Diyarbakır Kent Koruma Platformu, yangının çıktığı Mardin'in Mazıdağı ile Diyarbakır Çınar ilçesi arasındaki bölgeye giderek incelemelerde bulundu. Heyet, daha sonra yangının büyük zarar verdiği Köksalan Mahallesinde açıklamalarda bulundu.

Basın açıklamasında söz alan Diyarbakır Kent Koruma Platformu Eşsözcüsü Elif Turan, dün gece basında yer alan haberlerle süreci yakından takip ettiklerini belirterek, sabah itibari ile bölgeye gelerek incelemelerde bulunduklarını söyledi. Turan, “Diyarbakır Barosu, Çınar Cumhuriyet Başsavcılığına olaya ilişkin suç duyurusunda bulundu. Bizler de ekip olarak buraya geldik. Diyarbakır’da bulunan diğer sivil toplum örgütleri de bizimle beraber incelemeler yaptı. Burada yaşanan yangınlara ilişkin daha sonra hazırlayacağımız raporu kamuoyuna açıklayacağız. Maalesef çok ağır bir tablo var. Yaşamını yitirenler, yaralılar var. Birçok hayvan ve tarım alanı burada zarar gördü. Amed Kent Koruma Platformu olarak hukuki sürecinde takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Diyarbakır’da AKP’li başkan ve akrabalarının evlerine operasyon! Diyarbakır’da AKP’li başkan ve akrabalarının evlerine operasyon!

Kaynak: MA

Editör: Bekir GÜNEŞ